Jäähallin vuoroluettelo

Anonyymi-ap

Onko hallin kokonaisvaltainen luettelo nähtävissä jossakin missä seura treenaa missä on yleisövuorot ja missä on tyhjää? Lisäksi onko pellossa innokkaita kaukalopallon pelaajia viikola?

10

744

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      soon luettelo salattu.

    • Anonyymi

      Varmoista lähteistä saapuneen tiedon mukaan kunnassa suunnitellaan yhteistyötä naapurikuntien kanssa siitä, että omaa jäätä ei enää jäädytettäisi Pellossa. Kaikki ne parikymmentä luisteluhalukasta kuljetettaisiin Pajalaan, Matarinkiin ja Ylitorniolle luistelemaan. Tämä toimenpide on osa kunnan talouden tasapainottamista ja vihreää siirtymää. Outokairan matami rahottaa hankkeen jos vain Kuusijärven isäntä esittää.

      • Anonyymi

        jeee...


      • Anonyymi

        Älä jauha p....Tyhjän potaskan jauhamista,mutta kun ei vissiin ole muuta ko aikaa keksiä perättömiä juoruja


    • Anonyymi

      Joo vaan koulu on velvollinen järjestämään luisteluopetusta ja jos ei hallia jäädytetä pitää olla ulkojäät -Vili

      • Anonyymi

        Enemmän on vielä Pellossakin opeteltu luistelemaan luonnonjäillä, joten eikun sinne vaan. Vihreää siirtymää jeee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enemmän on vielä Pellossakin opeteltu luistelemaan luonnonjäillä, joten eikun sinne vaan. Vihreää siirtymää jeee

        Parasta, mitä Pello tarjoaa, on juuri jäähalli. Jää kestää kilpailun vaikka Rovaniemen halliin ja kyllä siellä käyttäjiäkin on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enemmän on vielä Pellossakin opeteltu luistelemaan luonnonjäillä, joten eikun sinne vaan. Vihreää siirtymää jeee

        Ja potkurilla on kuljettu koulussa ja hevosella töissä. Pettuleipää syöty ja tukkia uitettu.


    • Anonyymi

      Hyvä se on että panostetaan asioihin millä asumisviihtyvyyttä saahan, ei ihminen pelkästä leivästä elä. Ja ei sielä Hallila ole pakko käyä kenenkhään jos ei liikkuminen kiinnosta, mennee töihin sen sijaan että täälä moittii niin pyssyy meilä täälä jo töissä kulkevillaki verorosentti kunnossa ja palvelut pyörii kunnassa, myös tuo jäähalli.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      33
      2173
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      118
      1846
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1581
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1207
    5. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1202
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1036
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1033
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      994
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      917
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      28
      900
    Aihe