Uutiset sanoo..

Että muut kuin suomalaisnuoret, siis ulkomailta tulevat kokevat köyhyyttä 4-kertaisesti enemmän suomalaisnuoriin verrattuna. Totta vai valhe?? Minusta valhe...keitä täällä näy huonoissa vaatteissa kulkevia pakolaisia..suomalaisia kyllä..
4225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei voi todellakaan pitää paikkaansa,naurettava väite!

Äänestä

Totta

Äänestä

Mamuista ja heidän kakaroista pidetään liiakin hyvin huolta,pitäköön turpansa tukossa.

Äänestä

Jos aloittajan väite pitää paikkansa niin miksi he eivät mene sellaiseen maahan jossa on hyvät oltavat? Ei Suomeen ole pakko tulla, täällä on kylmä ja sekin on varmaan suomalaisten syy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että muut kuin suomalaisnuoret, siis ulkomailta tulevat kokevat köyhyyttä 4-kertaisesti enemmän suomalaisnuoriin verrattuna. Totta vai valhe?? Minusta valhe...keitä täällä näy huonoissa vaatteissa kulkevia pakolaisia..suomalaisia kyllä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu