Kylillä puhuvat että lehtori olisi matkustanut Iraniin tutustumaan ja oppimaan miten naisten oikeuksia parannetaan.
Sieltä matka jatkuu pohjois-koreaan jossa hänelle opetetaan sananvapautta ja yksilön vapautta.
Lehtori on vakuuttunut että nämä Venäjän uudet kumppanit toteuttavat omalta osaltaan sitä demokratiaa jota hän itsekin arvostaa.
Lehtori matkustelee
10
1093
Vastaukset
- Anonyymi
Sinne saisi jäädäkin.
- Anonyymi
Ja kunnajohtaja Kiinaan, mitä oppia sieltä hakee :O Eikö Kiina kuulu boikotoitaviin alueisiin, vai olenko ihan väärin ymmärtänyt?
- Anonyymi
Antakaahan niiden matkustella.omilla kustannuksilla.
- Anonyymi
Vaikka matkustavatkin omalla kustannuksella, jokaisella on oikeus kadehtia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikka matkustavatkin omalla kustannuksella, jokaisella on oikeus kadehtia.
Kyllä se kuuluu perustuslasissa määriteltyihin ihmisen perusoikeuksiin. Jos kateutta ei olisi maailman kehitys pysähtyisi.
- Anonyymi
Joko lehtori on tullut kotia
- Anonyymi
Mitä se kellekkään kuuluu missä lehtori kulkee...
- Anonyymi
Kyllä me Perussuomalaiset huolehdimme kaikesta. On hyvä tietää missä kuljetaan, ja minne mennään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä me Perussuomalaiset huolehdimme kaikesta. On hyvä tietää missä kuljetaan, ja minne mennään.
Vassarit ei taas pysty huolehtimaan etes itestään, ei tiiä yhtään missä on kulettu ja mistä herätään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690