AutokratiaUsa aiheutti sodan ÄärioikeistoUkrainaan- ja Israeliin

Anonyymi-ap

Fakta josta ei uutisoida, koska ?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004

https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-140929

https://yle.fi/a/3-11892227

Hamaksen hyökkäys toteutettu, pääasiassa ns. analogisesti, ilman Israelin miljardien ja miljardien huipputeknologiaa ja aseteollisuuteen, kansalaisten taloudellisen ym oikeuksien sijasta tärväämistä.

Israelilaissotilaiksi pukeutuneet Hamasin terroristit, hämäsivät siviilejä, on yksi esimerkki siitä "oveluudesta", jolla isolla rahalla ja kansalaisten taloudellisten ym oikeuksien kustannuksella, toteutettuja sotakoneistoja ihan tämän päivän maailmassa, pistettiin kuusinolla, mittansa Gazassa palestinalaisiin kohdistetusta Apartheidista, täyteen saaneitten toimesta.

https://www.lemonde.fr/en/international/article/2023/10/08/almost-1-000-killed-in-israel-war-with-hamas_6157031_4.html

https://www.aljazeera.com/news/2023/10/8/israeli-lawmaker-blames-pogroms-against-palestinians-for-terrible-attacks

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18045496/suomen-kansa-ei-ole-israelin-apartheid-aarifasistijohdon-puolella

Israelin kansa ei edelleenkään, ole DiktaattoriNetanyahun, epäonnistuneen äärifasistisen politiikan takana, kenties vielä entistäkin vähemmän, joten vastuuta vallankäyttäjille Suomessa, ettei Suomenkaan köyhyyteen pakotetun kansan nimissä, väitettäisi IsraeliDiktaattorien äärifasistista sotauhoa tarkka-ampumis-mainoksineen. Sodat Suomessa menivät aikoja sitten, nyt olisi vielä mahdollisuuksia, estää niitä koskaan tapahtumasta uudestaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18045508/suomi-ei-tarvitse-tarkka-ampujia-vaan-taloudellista-oikeusturvaa-kansalaisille

10

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomi on ÄärifasistiIsraelin kaltainen, ylimilitarisoitu pörssirikollisten poliisivaltio ja tyrannia, banaanivaltiokin jo nykyisin, kehitysmaa omille kansalaisillemme. Viranomaisten pörssirikollisten hyysäämisen, olisi loputtava, ennen kuin eskaloitumiset ovat arkipäivää Suomessakin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17980129/elina-valtosella-kaksi-korkeakoulututkintoa--ei-silti-osaa-antaa-veroilmoitustansa#comment-122641016

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

      Kansainvälisten superrikkaitten verovälttelijä-"eliitin", ravien keskeytyminen, lienee lainvastaisen neonatsihallituksen, pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen suurin huoli, sota-sote-teollisuuksien pörssirikollisuuden ryppyjen lisäksi.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ketkä näitä sotia pitävät jatkuvasti yllä? Trupp oli ainoa USA;lainen presidentti, joka ei aloittanut yhtään sotaa kaudellaan. Tässä on yksi typerimmistä plitikoista Jenkeissä:
      https://t.me/c/1878216607/1607
      BREAKING: US Senator Lindsey Graham suggests USA start bombing Iran:
      "It's time to take the war to the Ayatollah's backyard"
      Ne yrittävät taas tuhota koko Lähi-Idän. Ne= Khazarin Mafia. Ukrainan sodan ne hävisivät ja siksi avattiin kaksi uutta aktiivista rintamaa. Toinen Afrikkaan ja toinen Lähi-Itään. Ja nämä sodanlietsojat istuvat aina toisella puolella maapalloa.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1114
    2. 75
      1111
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1004
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      958
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      33
      717
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      607
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      590
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      557
    Aihe