Suomi ei tarvitse tarkka-ampujia, vaan taloudellista oikeusturvaa kansalaisille

Anonyymi-ap

AutokratiaUsan / veroparatiisi-pörssirikollisten sotabisneksien suoramainontaa, uutisten tilalla EK-medioissa. Surullista nähdä, kuinka ökyrikkaiden verovälttelijöiden reivien keskeytyminen, huolettaa eniten EK-Yle:ä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18045496/suomen-kansa-ei-ole-israelin-apartheid-aarifasistijohdon-puolella

https://www.aljazeera.com/news/2023/10/8/israeli-lawmaker-blames-pogroms-against-palestinians-for-terrible-attacks

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009805785.html

Israelissakin kansalaiset ovat jo pitkään kysyneet, miksi tärvätään miljardeja miljardien perään, valtion ylimilitarisointiin ja äärifasiseksi tyranniaksi, poliisivaltioksi muuttamiseen, Suomessa, kuten Israelissa, kun pitäisi toteuttaa omalle kansallemme, aito, ajanmukainen taloudellinen oikeusturva ja ulkopolitiikassa, lopettaa Apartheid ja Gazassa palestiinalaisten vankeina pitäminen, ja tehdä sopimuksia, YK:nkin ehdottamasta, kahdesta valtiosta.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

Suomessa kansalaiset ovat turhaan, koettaneet saada EK-medioita hoksaamaan, että oma kansamme kokee olevansa, kuin palestiinalaisten asemassa, oikeudettomia omassa kotimaassamme. Ylimielinen vihaignorointi ja väkivaltainen, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-"yrittäjien ja artistien ym", ökytukien kinuaminen verokeitaisiin, läpäisee yleensä uutissivustoja.

Mikä viime hallituksen aikaan, mainostettiin epävarmuudella ja vaihtelevuudella, mainostetaan nyt konservatiivisuudella, vanhempien lääkäri-psykologi-arkkitehti-insinööri-koulutuksilla ja uskonnollisuudella, eli äärifasismilla tämän päivän maailmassa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

Liian monella tavalla, vastaava tilanne, kuin Israelissa, missä jatkuvat, viikottaiset kansalaisten suurmielenosoitukset, ovat koettaneet havahduttaa vallankäyttäjiä, pysäyttämään väärä kehitys, valtion ylimilitarisointi ja äärifasistisemmaksi poliisivaltioksi ja lopulta tyranniaksi, eli diktatuuriksi muuttaminen. No nyt nähtiin, että kansalaiset jotka vastustavat diktaattoriNetanyahua, olivat oikeassa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

Ja hei emme kannata Hamasia, emmekä muitakaan pörssirikollisten veroparatiisiterroristeja, tai terrorikapitalismia kuten tutkijoittenkin kielellä sanotaan.

21

1019

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Aloittaja vassu pakkoduuniin paskaamasta sivuja.


    • Anonyymi

      Suomessa uutisointi ÄärifasistiIsraelin DiktaattoriNetanyahun, vuosikymmenet jatketulla Apartheid-politiikalla, palestiinalaisten sullomisella Gazaan ja tappamisella, johtuvista seurauksista, ei uutispalstoilla tilaa löytynyt. Lähinnä ökyrikkaitten verovälttelijöitten, kansainvälisen "eliitin" raveista uutisoitiin, vaikka Israelin kansan enemmistö, osoittaa mieltään viikoittaisissa suurmielenosoituksissa, sikäläistä neonatsihallitusta vastaan.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2023/10/8/there-is-nothing-surprising-about-hamass-operation

    • Anonyymi

      Onko Ruotsissa rasismia?

    • Anonyymi

      KURWA


      Suomi on jo hävinnyt sotansa jengiläisiä vastaan Suomi on samassa juntturassa kuin Ruotsi ennen kuin kaikki läjähti käsille

    • Anonyymi

      Nyt Seppo posautit napakymppiin, hyvä!!

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

      Kaiken ilmaiseksi saaneet, korruptiopoliitikkojen-virkamiesten, ym perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuoririkollisten, kansainvälinen verovälttelijä-porukka, jota Suomenkin kansa, elättää verokeitaisiin, jatkuvilla vastikkeettomilla ökytuilla, on tietenkin Suomen ylimilitarisoinnin ja kovemman poliisivaltion kannalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18020307/leikkaamiset-koyhyysrajan-alta-ovat-laittomia

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009864887.html

      Konservatiivisia arvoja, uskonnollista taustaa ja vanhempien lääkäri-arkkitehti-insinööri-ym titteleitä, esitellään nyt, uusien ökytukien, verokeitaiden elämäntapa-raveihin saamisen tavoitteella EK-medioissa, vaikka enemmistö Suomen kansalaista, kamppailee, erittäin vakavien talousongelmien kanssa, haavoittuvimmat on jätetty, ilman minkäänlaista aitoa taloudellista oikeusturvaa, äärimmäiseen köyhyyteen. Ahneudelle olisi löydyttävä rajat, muttei siltä näytä, kun katsoo "uutisia".

    • Anonyymi

      Nygårdin raiskaamo-ihmiskauppasaarella rampannut, veroparatiisipresidentti KorruptioNiinistöOligarkki, joka ottaa käskynsä, AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneilta, PetosKok-juristi-insinööri-"puoluetukijoilta", ajaa täysin vastaavaa äärifasistipolitiikkaa, kuin Israelin DiktaattoriNetanyahu, jollei vielä epäonnistuneempaa ja vaarallisempaa, kun Suomen itänaapurissa ei ole Hamas, vaan Venäjä liittolaisineen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki

      https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009805785.html

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

      Ökyrikkaitten perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuoririkollisten, pörssirikollisten "ravien tai flown" on aika päättyä, jos halutaan saada Suomessa kansalle leipää, eli aitoa taloudellista oikeusturvaa, ja säilyttää edes jonkinnäköisen demokratian ja oikeusvaltion, kansalaisoikeuksien rippeet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17859449/ilmastouhkia-voi-torjua-vain-sosiaalisesti-oikeudenmukaisella-tavalla

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hätätilan uutisoinnin kustannuksella, korjaus.

    • Anonyymi

      Juodaan viinaa, tullaan viisaammiksi näin 🍺

    • Anonyymi

      Päihdeongelmaisia on helpompi ohjailla, pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen toimesta. Suomessa köyhyyteen pakotettu pieni- ja keskituloinen, kuolee jo kymmeniä vuosia pörssirikollis-rikkaita aiemmin, vaikka EK-medioissa mm. HS tänään, koettaa vähätellä tuloerojen lisäämispolitiikkaa, jota nykyinen lainvastainen neonatsihallitus ja yksipuoluejärjestelmä eduskunnassa, ovat jo vuosikymmeniä toteuttaneet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18046082/okyrikkaat-kinuamassa-lisaa-tukia-verovalttelyyn-ek-mediamainoksilla

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sotakiihkoilijoilta on unohtunut, että nykyaikana ei enää sodita vaan asiat ratkaistaan sivistyneesti neuvottelemalla.
      Siksi mm. Suomi luopui maamiinoista Tarja Halosen valtakaudella ja siksi Suomi voi nyt luopua uusista F-35 hävittämistä ja käyttää ne rahat sosiaalisiin tulonsiirtoina. Tänä päivänä suurin uhka ei ole sota vaan sisäinen eriarvoistuminen. Siksi yleisestä asevelvollisuudesta voidaan luopua ja käyttää vähäinen riisuttu armeija äärioikeiston torjuntaan.
      Venäjä ei ole uhka Suomelle vaan mahdollisuus.


      Näitä asioita on rauhantahtoinen edistyksellinen vasemmisto ajanut jo vuosikymmeniä.

    • Anonyymi

      Kimmo Kiljunen, SDP, esitti heti Ukraina sodan alussa rauhanohjelman Suomen osalta:

      -ei mitään apua Ukrainalle, joka sotivat maa ja Suomen perustuslaki kieltää sotivan maan avustamisen.
      -ainut ratkaisu on, että Ukraina taipuu neuvotemaan, neuvotelemaan, neuvotelemaan rauhasta Venäjän kanssa.
      - Suomi ei liity Natoon.

    • Anonyymi

      Valevastustaminen on tuttu taktiikka, esim. Italian EU-tukipaketeista, joita PetosKokPers valevastusti, mutta sitten heti kohta hyväksyi, ja taitaa jälleen olla kinuaminen siellä suunnalla käynnissä, vaikka Italian äärifasistit, tekivät rahakkaita soppareita Kiinalaisten pörssirikollisten kanssa.

    • Anonyymi

      Mitään "yhtenäistä länttä" ei olemassakaan, ei edes Israelissa, vaikka EK-medioissaan, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, sitä nyt koettavat sodan varjolla tuputtaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17980266/italian-aarifasistit-tarvanneet-eu-tukipaketin-jalleen-kadet-ojossa

      https://www.aljazeera.com/features/2023/10/9/fighting-hamas-puts-israeli-protests-on-ice-but-political-divide-remains

      https://www.aljazeera.com/news/2023/10/9/western-leaders-accused-of-hypocrisy-over-response-to-palestine-ukraine

      Tekopyhyys ja kaksinaamaisuus, on "lännen" isoimpien talous-pörssirikollisten ja niiden korruptoimien yksipuoluejärjestelmien, punainen lanka.

    • Anonyymi

      Kyse ei taida olla muutamasta tarkka-ampujasta, otsikkoosi viitaten, vaan muista asioista. Eikä se estä taloudellista turvaa. Joku estää tahallaan turvat.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1131
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1124
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1014
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      968
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      727
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      567
    Aihe