Vieläkö te kärvistelette siellä vai meneekö paremmin? Olisi varmaan järkevämpää muuttaa aurinkoisimmille ja hedelmällisimmille seuduille.
Mitäpä Kemijärvelle kuuluu?
Anonyymi-ap
32955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Tehdasta odotellaan. Sen jälkeen muutetaan Thaimaan lämpöön suloisien neitojen luo 😝 💦
Muista nostaa hametta ettei se Neito ole Ladyboy
Oikealla naisella on maksupäätteessä kortinlukija.
Talvi on tuloillaan. Varastoon hamstrattu kuivaa lihaa, poroa, hirveä, marjoja, alkoholia… Takassa tuli ja ikkunasta avautuu upea Kemijärvi vesistö maisemineen. Pian pääsee hiihtämään, kelkalla ajelemaan ja nauttimaan muista talven aktiviteeteista. Mikäs tässä on olessa. Kemijärvi on paras paikka maan päällä. Jos kaipaa vaihtelua niin voi käydä muutaman viikon aurinkorannoilla, mutta koti ikävä voittaa aina.
Eipä ole häävisti asiat. Piiri pieni pyörii, hiiret hyppii pöydillä kun kissa keskittyy kehräämiseen. Ei ole oikein hommat hanskassa ja hanskat on hukassa. Huhuja liikkuu mm siitä mihin kaikkeen järjettömyyteen ollaan syytämässä kaupungin varoja, kun vihdosta viimein saatu viime vuosina talous plussalle. Muualla mm työpaikkakiusaamiseen on nollatoleranssi muttei Kemijärvellä. Syyskuun alusta alkaen, ollut kyllä homma mennyt alas niinkuin lehmän häntä.
Kepu suhmuroinut kunnan kuilun partaalle. 💀🏴☠️
Lukekaa ja viisastukaa 🔥
https://intokustannus.fi/kirja/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta/
Hyvin on asiat Kemijärvellä, kun meille ei ole rakennettu Kiinan valtion ja Nivalan Heikin sellutehdasta, eikä Väyrysen Karin Muurmannin rautatietä ja olemme selkeästi Natossa.
Uusi apteekki on S ryhmittymän ABC.n päässä. Vasemmiston Pimpparainen tätä kovasti vastusti, vaikka E liikkeen tiloja ei Kemijärvellä enää ole. On siis ollut vielä Vapaa Venäjän laulun tunnelmissa. Kuunnelkaa juutuupista. Ja polkekaan punaliput Vappuna rapakkoon.
Valoisa tulevaisuus tiedossa, kun biotehdas valmistuu. Joten ihan hyvin menee.
Pikku hiljaa räytyvä kylä, yksi kerrallaan putoo napit palttoosta.
Heikot lähtee, vahvat jää
Taitaa olla toisinpäin.
Huonosti menee, kun ei ole edes puurotarjoilua.
Pekka jakoi hyvää puuroa joka vuosi. Uusi kauppias saisi jatkaa perinnettä. Riisipuuroa kansa vaatii! Jos kauppa ei anna puuroa, niin ehkä sitten yhteismetsä voisi alkaa jakaa puuroa? Koko kaupungin iloksi. Ilmainen puurotarjoilu kaikelle kansalle heti.
Jees, kempan kuulua joulupuuroa! Kohta taas tarjolla.
Kaks riisiryyniä ui keltasessa nesteesä ettien toisiaan epätoivosest.
Ois jakanu juustoa, kun juustossa löytyy.
Älynjättiläisiä!
Tämä kaupunki on ÄLYN KOTI! Mene Pelkosenniemelle tai Savukoskelle, sieltäkö löydät viisaampia ihmisiä? Kemijärven pilkkaus pitää lopettaa, johan sitä vaatii KANSA JA MAA!
NO just sieltä. Hähähä.
Kaikki tuntuu menevän päin per***tä koko Suomessa.
Kepu + Kokoomus + PS = TURMION TIE 👻
Illalla annetaan kielihoitoa neidon sievälle rypylle. Namnam
Sensuuri poisti kirjoituksen, kun paheksuin tätä roskaa!
Se on oikein
Son miehen merkki.
Kempasa son naisen merkki.
Yhdellä keskustelupalstalla oli aina rumia sanoja esim haistatettiin jotain oli se ruma toivotus ja alla oli T. Kikki Hiiri tai joku muu nimimerkki mutta yleensä oli tämä ja toiset että onpa Hiiri epäkohtelias oli muunnos Disney hiirestä Mikki Hiiri. Miksi pitää kirvata ja haistatella ei ole normaalia.
Kemijärvellä on valitettavasti kiroiltu ainakin K-Kaupan parkkipaikalla oikein lihava nainen huusi paskaa. Tai siis sanoi, että "kyllä täällä haisee paska". Tai entä se juontaja, joka huusi talviurheilukisassa "v---uun sieltä raalta" ja oli lapsiakin kuulemassa.
no menikö lapset?
Kemijärveltä saa niin tuimaa kahvia, että paska lentää paineella. ☕️💩
Ponuakin saa ja narkilepsi aineita.
Ihana Kemijärvi 🥰