Kannattaako kittilän tokmanniin hakea töihin?? Mietityttää miksi siellä henkilökunnan vaihtuvuus on aika iso??
Kuullut olen että miehiä ei sinne mielellään palkata ,itse olen nainen?
tokmanniin töihin??
15
2829
Vastaukset
- Anonyymi
Mene töihin, mutta muistappa antaa sitten alennukset paikallisille kuluttajille. Näet kyllä jalkaterän asennosta paikallisen porukan.
- Anonyymi
Ei
- Anonyymi
Sitä en tiedä kannattaako sinne hakeutua töihin, hakemallahan se selviäisi. Käymme mieheni kanssa usein asioimassa tuolla ja olemme huomanneet saman ilmiön työntekijöiden vaihtuvuudessa. Emme ole huomanneet aivan samanlaista muissa Kittilän kaupoissa. Useinhan se on merkki huonosta johtamisesta, tiedä sitten mikä on ko. tapauksessa syynä. Miehiähän kaupoissa on yleensä aika harvakseltaan.
- Anonyymi
Mitä tuo aivan samallaista tarkoittaa, eli kuinka suuresta määrällisestä erosta noin on suunnilleen kysymys?
- Anonyymi
arvasihan tuon. Myymäläpäällikkönä nainen ja sukunimiki kertoo paljon.
- Anonyymi
Olin. Telkkarin Selviytyjät on muuten raskas sarja kahtoa
- Anonyymi
Tingityt hinnat tuotteissa! Miten palkoissa?
- Anonyymi
No ainakin toivottavasti naiset hakkee sinne töihin .on nyttenki niin nättejä ja avuliaita tyttöjä töissä.että mie käyn vakken paljo mittää tarvittekhan .
- Anonyymi
Eipä siellä sitten muuta olekkaan, kun "nättejä" tyttöjä...?? No kauneus on katsojan silmissä ja toisaalta "kauneus ei ole kattilan höyste"!!
- Anonyymi
Arina .rnakin ratkaisi tilaamalla Filippiineiltä kuuden tunnin työpäivillä höystettynä. Myyjien palkka on varmaan hyvä ja asiakkaat eivät koskaan arvostele myyjää:)
- Anonyymi
Kasalla makso enämpiko oli hintalapu
- Anonyymi
Parempi palkka kuin s kaupassa!!!!
- Anonyymi
Kaikkihan sen tietää🤣 Vain poromiehen palkka on parempi
- Anonyymi
Matalapalkka aloilla vaihtuvuus on aina ollut suurta.
- Anonyymi
Kittilän Tokmannissahan näyttäisi olevan parempi työilmapiiri kuin mitä uutisissa on mainittu olevan Tokmannin työntekijöiden keskuudessa valtakunnallisesti🤣.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911909Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771733Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051540Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1781425Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881028- 51997
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56958- 67934
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40931