Voiskos se Destia hyvissä ajoin kalustoaan ja henkilökuntaa lisätä, kun on ottanut urakakseen niin laajan alueen talvikunnossapidon ?
Destian urakka
Anonyymi-ap
121205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Me kaipaamme TVH:ta tiet hoidettiin. Nyt pitää olla lämmintä ja eväät mukana maantiellä.
Eka lumet tuli ja kyllä oli lohiniva - kittilä väli aurattu päin persettä!
olis antanut Vainiolle tehtäväksi niin ammattilainen olis hoitanut
Hehe. Tiet olis talven jälkeen entiset mikäli vainion porukka pistettäis töihin. Tulisi pitkä itku lyhyestä ilosta. Viime talvena jo nähtiin että on öljysora saanut vähä kyytiä. Tuon takia ottavat vähä "hellemmin" noi auraukset näin syksystä.
Tänään lehtien otsikossa voimalatyömaa Destialla ja mitä sieltä paljastuikaan?
Vähän hellemmin?? Taitaa olla aurat autoissa koristeena.
Halvempi olis vanha tvh, vähempi kolaria, myöhästymisiä ja autojen rikkoontumisia. Niin siellä voimalatyömaalla korruptio imi aliurakoitsijan vararikkoon, se siitä
Vasta noin neljännesvuosisata siitä kun TVH lopetettiin
Se ero että laitteet oli alkeellisia, mutta tiet oli auki. Se vaan on totuus, että työssä käyvän pitää omistaa Maasturi kulkeakseen töissä. Turha puolustella. Jos kalustoa ei ole niin sakkomaksu voimaan ja korvaukset tienkäyttäjille.
Destialla oli kesähommissa kaunis nainen jota pääsin hallilla joskus työstään, kyyti oli kovaa mutta niin olin minäkin. pidettiin yhteyttä pari vuotta mutta sitten loppui kun ehdotin panoreissua leville. entiiä oliko jo uusi mestari painamassa. ilman jäin.
Elähän kuule selitä. "Nyrkkikyllikkiin" olet joutunut tyytymään koko ikäsi. Sen kuulee puhheista. Mutta pittää kai siinä touhussa käyttää mielikuvitusta, ei se taija muuten onnistua, kun ikkääkin tullee jatkuvasti lisää.
onko tallipässikin herännyt jo rengaspinon takaa maailman menoa ihmetteleen.