Jotka liittyvät aiheisiin. Esimerkiksi työttömien terveystarkastus jutut eivät kuulu sinkut palstalle. Jos en muilla palstoilla saa vastauksia niin sitten en saa.
Jatkossa voisin palstoille tehdä aloituksia
25
285
Vastaukset
- Anonyymi
Onko työttömille ihan erikseen järjestettyjä terveystarkastuksia? Miten kummassa sellaiset järjestyvät?
xLiner- Anonyymi
Ja miksi ei aihe kuuluisi palstalle? Ätmithän taitavat olla työttömiä suurin osa...
xLiner - Anonyymi
Työkkärin kautta esimerkiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työkkärin kautta esimerkiksi.
Okei. En ole koskaan kuullutkaan tuollaisesta. Työkkäristäkö otetaan yhteyttä ja kysytään haluaako terveystarkastukseen? Ja varaavat ajan? Vai varaako työtön itse?
Jos varaa itse niin silloinhan se on ihan sama mikä taho on alullepanija, en nimittäin millään usko että työkkäri maksaa yksityisen puolen tekemän terveystarkastuksen.
Tietääkseni terveyskeskuksista saa kuka tahansa varata ajan terveystarkastukseen, jos edellisestä kerrasta on aikaa ja oma terveys mietityttää. Vai eikö saa?
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Okei. En ole koskaan kuullutkaan tuollaisesta. Työkkäristäkö otetaan yhteyttä ja kysytään haluaako terveystarkastukseen? Ja varaavat ajan? Vai varaako työtön itse?
Jos varaa itse niin silloinhan se on ihan sama mikä taho on alullepanija, en nimittäin millään usko että työkkäri maksaa yksityisen puolen tekemän terveystarkastuksen.
Tietääkseni terveyskeskuksista saa kuka tahansa varata ajan terveystarkastukseen, jos edellisestä kerrasta on aikaa ja oma terveys mietityttää. Vai eikö saa?
xLinerAjokortillisille se tarkastus on pakollistakin.
(tosin melko pintapuolisena)- Anonyymi
buddy-love kirjoitti:
Ajokortillisille se tarkastus on pakollistakin.
(tosin melko pintapuolisena)Ai. No enpä ole kuullut tuollaisestakaan.
Terveystarkastus maksullisine todistuksineen piti hankkia aikoinaan ajokorttia varten. Sen jälkeen ajoterveyden perään ei ole kyselty.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Ai. No enpä ole kuullut tuollaisestakaan.
Terveystarkastus maksullisine todistuksineen piti hankkia aikoinaan ajokorttia varten. Sen jälkeen ajoterveyden perään ei ole kyselty.
xLinerSiinä on ikäraja, eli 50 ikävuoden jälkeen pitää käydä määrävälein tarkastuksissa.
- Anonyymi
buddy-love kirjoitti:
Siinä on ikäraja, eli 50 ikävuoden jälkeen pitää käydä määrävälein tarkastuksissa.
No niinpäs onkin. Kuukle kertoi, että trafi lähettää hyvissä ajoin ilmoituksen tarkastusvaatimuksesta.
xLiner Anonyymi kirjoitti:
No niinpäs onkin. Kuukle kertoi, että trafi lähettää hyvissä ajoin ilmoituksen tarkastusvaatimuksesta.
xLinerLähettää jos muistaa ja tietokone sattuu olemaan kunnossa.
Lähettämättömiä on siis havaittu.- Anonyymi
Onhan tuollaisia olemassa. Lääkäri meinasi suuttua minulle kun menin työttömän "vuosihuoltoon" terveysasemalle. Sitä persumaista naljailun määrää en viitsi enään kokea ja jätän jatkossa tilaamatta aikaa. Nyt tarttee säästää !
- Anonyymi
Eikö kaikki aloitteet liity sinkkuuteen?
Nehän on sinkuille oleellisia, jos meinaa edes vähän harrastaa rotiikkaa.
-keinovaginamies- - Anonyymi
Byddy love pitää tappaa
buddy-love kirjoitti:
Tuohan alkaa näyttää jo melko lupaavalta.
Onnittelen, olet oikeilla jäljillä...👍
- Anonyymi
Byddy love on vajaa juntti
- Anonyymi
Byddy loven perse on isompi kuin älykkyytensä
- Anonyymi
Buddy loven suu on täynnä spermaa
Mutta sitten käykin niin, että sorrutaan kuluneisiin fraaseihin, eikä käytetä yhtään luovuutta.
- Anonyymi
Viinanjuontiin pitää sinkkuja kehoittaa ja kaikki muu on asiatonta.
- Anonyymi
Sun jutut on kaikkein asiattomimpia.
Mitä yleensä hyötyä on terveystarkastuksista, ainakin työterveys, kysyy näetkö hyvin, kuuletko hyvin, ootko muuten terve ja se on siinä.
- Anonyymi
Minäpä kerron uuden tuoreen hammaslääkäri-tarinan joka on tosi.
Seikkailu alkaa näin:
Ensin painan puhelimella nappia, tilaan taksin ovelle.
Sitten menen hammaslääkärin aulaan, ensin ilmoittaudun sähköisesti koska koko terveysasema on illalla tyhjä, vain sähköinen ilmoittautumiskone toimii siis.
Pelaan puhelimella peliä aikani kuluksi kunnes pääsen hoidettavaksi.
Hoitoasiakirjoja en ajatellut ottaa mukaan, mutta olisi pitänyt ottaa koska oli eri hammaslääkäri jälleen, kuten aina on.
NOH, piti mennä hammaslääkärin tietokoneella omalla henkilökortilla omakanta-sivustolle ja avata se jotta hammaslääkäri näki siitä koneelta sitten tarvittavat tiedot. No tuossa tilanteessa suljin hammaslääkärin selaimen ja käynnistin uudestaan ja hammaslääkärin sivut jotka olivat selaimella katosivat, tietysti.
Sitten kun varsinainen juurihoidon operaatio alkoi... kuminen joku läppä suuhun jotta ei mene aineita eikä roskia kurkkuun, vaikea hengittää, ja koko ajan valuu räkää kurkkuun, eikä sekään, nenällä hengittäminen, koska hammaslääkäri painaa sen kumisen suojan nenänkin eteen.
Sitten ei löydy mitään tarvittavia välineitäkään, joita avustavan hoitajan pitää juosta etsimässä eri huoneista jatkuvasti... tuossa vaiheessa alkoi jo tuntua siltä että tässä saattaa kestää koko yö.
Lopulta sitten pääsin tuolista pois ja pitää varata jatko aika 2kk:n sisälle.
Lähtiessäni pois huomasin jonkin oranssi-valkoisen lääkelaatikon hyllystön alla, sanoin siitä hammashoitajalle, hän vastasi, katson kohta mikä siellä on, kun nyt ensin tiskaa.
Taustamusiikkina soi:
Alice Cooper - Poison
Sabrina - Boys Boys Boys
Scorpions - Still loving you
..ja jotain muuta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen242635Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402292Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621298Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991221- 41976
- 42957
- 75852
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh71808Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175783Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup92751