"The best pace is a suicide pace, and today is a good day to die." -Prefantoine
Oletteko kokeilleet noudattaa ohjetta kisoissa? Miten kävi?
Oletteko kokeilleet noudattaa ohjetta kisoissa? Miten kävi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Olen kokeillut. Hyvin kävi, jaksoin raahautua maaliin enkä kuollut.
Mahtavaa!
Ei ole rentoa väsähtää puolivälissä. Douppaajien puhetta.
Minäkin olin nuorempana all-in rakastaja, mutta nykyään juoksen vain rennosti anakynnyksellä.
Aki Nummela juossut Paloheinässä controlloidun kympin. Ei enää all-in. Ukko kehittyy.
Päättäväisyydellä pötkii pitkälle. Romahdus tulee jos ei usko itseensä.
All-in on jotain sopivaa, kun vitosen aika on tavoitteena alle 13 minuutin ja tonnivitonen alle 3.30. Maailman huipulla on all-in. Jos on kaukana kilpailujen eliitti, kohtuullinen panostus on mielekkäämpää.
Minä vedin jo yläasteella Cooperissa all-in. Siinä oli amikset ihmeissään kun yksi painaa menemään henki hieverissä.
Heh joo. Iän myötä minusta on tullut hieman varovaisempi, mutta jos paukkuja riittää, lopussa kiihdytän kyllä suicide paceen.
Suicide pace rentoa on. Kerran kahdessa viikossa voi vetää kovaa.
Never easy johtaa ensin nousuun ja lopulta tuhoon.
Suicide pace johtaa miula dnf:ään. Huono taktiikka.
En juokse enää koskaan täysillä. Suicide pacet on jo nähty.
En juokse all-in. Tympeää hankkia sydäri juoksemalla.
Baltsuhan on typerys taikka liikunnan harrastamiseen koukussa ku koko ajan harrastaa liikuntaa ja juoksu aikoinaan kuvitteli olevansa parempi mitä oli ja juoksi liian kovaa peruslenkkejä
Ukko oli hyvässä nousukunnossa, mutta alkoi ahnehtimaan eikä enää palautunut. Tuli mystisiä sairastelua ja loukkaantumisia. Ei pidä ahnehtia. Alle 100km viikot riittää never easyllä.