Ostoksilla ja haukia kalastelemassa?
Käyttekö paljon Kemijärvellä
Anonyymi-ap
11297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hauki jos tarttuu on luk....kalastusnautinto pilalla. Mie haluan vaan ahvenia. Digestive keksin palanen on paras syötty, sen vannon kautta nutturan.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18065850v
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ostan Kempan kirppikseltä vanhojen piiojen alkkareita siinä mun vuoden ostokset teen niistä vaikka tiskirättejä jos en muuta keksi. Hyvät jää hajut pöytiin.
Pitteekö se paikkansa, että Kemijärvi kuhisee haukia?
Kyllä siellä on ollut haukiviikot. Oletko nähnyt jo videon, missä pääjuhlan avauksessa itse Isä Mitro puhuu? Hän on todella humoristinen ja arvostettu luennoitsija. Kesän tunnelma ja myös laulu, ei siinä ole rasvaa vaikk söisi kymmenen kiloaaa, hauki on kalaaa... Hauki on kalaaa!!!!
https://youtu.be/H5hqmo2mJmI?si=V8yvBqK-EqoFmupJ
Mitä kaloja Kemijärvestä saa pyydettyä?
Vastauksia kiitos.
Haukiviikot takaisin!
***
???
– Taklaustilanteessa Heinon polvi ojentuu siten, että taklaus suoritetaan pääosin nimenomaisesti polvella. Näin kyseessä on edellä kuvatun sääntökohdan tarkoittama polvitaklaus ja siten rangaistava teko, Mestiksen tiedotteessa sanotaan.
Normaalisti Heinon taklauksen katsotaan olevan kolmen ottelun pelikiellon arvoinen, mutta pelaajan kurinpitohistoria huomioiden pelikiellon määrä nostettiin viiteen otteluun.
Heinon pelikielto on toistaiseksi Mestiksen kauden pisin.
Viime vuoden Mestiksen runkosarjassa Heinolle kertyi pelikieltoa yhteensä kymmenen ottelun verran.