Vaan myymään itseäni, nainen. Olisin tunteellisesti 100 %sesti läsnä. Bisneksen tekeminen toisi leivän pöytääni ja lisäksi vahvuuteni pääsisi kunniaan. Se tekisi seksinharrastamisen mahdolliseksi. Tässä puhutaan kumminkin eräästä elämän päätarkoituksista eli tiedän että se bisnekseni olisi kaikin tavoin oikein.
Pitäisi alkaa
Anonyymi-ap
21276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
No kyllä täältä ruokaa ja leipää pöytään löytyy.
Mutta sielunikin tarvitsee ravintoa, eli noin minun kuuluu tehdä. Pitäydyn kiinni aloituksessani. Oloni tuntuu riutuneelta ilman toista minuani, vastinkappalettani. Kuin kolikko, josta puuttuu toinen puoli. - Ap.
Entäs jos se kolikon toinen puoli löytyy samasta paikasta kuin ruoka ja leipäkin?
Myymällä itseäsikö ajattelit sen vastinkappaleen saada? Vai pelkän yhden asiakkaan varaanko meinasit laskea?
Ehkä olen vähän vanhan aikainen kun en itse osaa nähdä prostistuutiota rakkauden lähteenä. Ihan perinteinen tutustuminen ja sitä seuraava seurustelu (jos hyvin käy) voisi toimia paremmin. Toki sielläkin se läsnäolo ja tunteet toimii taatusti.
noniin jooh hyvä sanonta että alkaa oikeisti nukuttamaan jotkut sillä tavoin että siis oikeasti tekisi mieli mennä jo nukkumaankin, ja sitten vielä niin että joku kummitus ja jotain hah peiton alla piileskelemässä...
miten tässä keksittiin kummituksia peiton alta :)
tuollainen aika huvittavaakin jos jossain nukkumaan mennessä peittojen alla odottaa jotain palstatyttöjä tai jotain, kuin toivottelemassa kummitusunia...
siis peiton alla kummituksia ja palstatyttöjä? Mistä tälläsiä ajatuksia?
ailloin ei uskaltaisi mennä peiton eli peikon alle ollenkaan jos siellä odottelee jotaqin.....
Kutsumustyö, niistä ei paljon heru korvausta. Leipäpuuksi ei taida olla jos intohimojesi perässä juokset.
Aloittaja, ei ole hyvä bisnesidea tuo kirjoittamasi.
Ota yhteyttä kaivattuusi oikeassa elämässä ja puhu asioista.
👍👍👍
Olen väsynyt joten kirjoitan tähän yleisesti mietteeni mitä luin. Naisille tuttavuuden tekeminen ilman vippaskonsteja on liian vaikeaa. Se ei tunnu realistiselta tai edes luonnolliselta. Rahalla saa ja se on niin paljon helpompaa. Kumpi on pienempi paha - Pinnallinen hedonismi vai ikuisesti yksin? Silloin kun pelissä on suuret tunteet niin voittaminen siinä tilanteessa on mahdotonta. Nuo näyttäytyvät ainoilta todellisilta vaihtoehdoilta itselleni. Väsymys saa itsekriittisyyteni puhkeamaan kukkaan. Ruoskitaan itseämme ;).
Ainiin olen aloittaja. Jatketaan. Onkos se kummitustyttökirjoittelija sama joka kirjoitteli menninkäisistä? Ehkä se on kuin onkin botti.
En ymmärrä miten suurien tunteiden kanssa ei voi kuin hävitä? Olen itse rakastunut, rakastunut kovaa ja silti en koe että se ettei se rakkaus johtanut loppuelämään yhdessä ole häviämistä.
Katson, että on etuoikeus ja kunnia kokea suuria tunteita. Toista ei voi koskaan omistaa, hän on aina lainassa. Se, että rakkaus on vaikka yksipuolinen tai se ei onnistu elämän tilanteiden takia tai loppuu muuten vaan, ei tee rakkautta mitättömäksi eikä huonoksi. Tunne itsessään on jo arvokas. Kaikki ei sitä saa koskaan kokea.
Luulenpa, että aika moni meistä haluaisi syvän ja kestävän rakkauden. Se vaatii molemmilta tietoista paljon työtä (tosin työ rakkauden eteen ei pitäisi tuntua työltä vaan ilolta). Se vaatii sen, että on auki tietyllä tavalla uudelle ja uskaltaa tuntea. Aina elämäntilanne ei sitä mahdollista, vaikka toinen olisi kuinka sopiva ja ihana. Koska rakkaus ei ole kaikista helpoin laji, se vaatii onnistuakseen myös epävarmuuden sietokykyä ja heittäytymistäkin.
Seksin myyminen tai yhdenillan juttu voi antaa hetkellisen helpotuksen läheisyyden pulaan. Kuitenkaan kumpikaan tuskin antaa sitä mitä ihminen on todennäköisimmin vailla: läheisyys, kosketus, läsnäolo, hyväksyntä, kuulluksi ja nähdyksi tuleminen omana itsenään. Sanoisin, että enemmän noita asioita saa vaikka ystävyydestä tai halikaverista. Joskus olen miettinyt, että ystävyys painoitteinen FWB:kin toimisi paremmin tuohon pulaan kuin yhdenillan jutut. Yhdenillan jutut vaan helposti lisää vajauksen tuntua kuin antaisivat jotain. Luulen, että seksin myyminen tekee samaa? En tiedä tosin, koska ei ole kokemusta.
Ei mulla muuta kun hyvää yötä 🌸 puhjennut..
Tänään "se" on elänyt taas omaa elämäänsä. Mahdollisesti jopa hyvä juttu koska iän myötä halukkuuteni on laskenut. Mitä etäisemmäksi vastakkainen sukupuoli muodostuu niin sen vaikeammaksi ne suhteilut muuttuvat. Olen jo ylittänyt sen kriittisen rajan. Elämä vain on turhan kurjaa aikuisiällä vailla niitä aikuisten juttuja ja se on muodostunut minulle ongelmaksi. Aletaan aseksuaaleiksi. - Ap.
Ironista kun omistan juuri tuon näköisiä pinkkejä kukkia :). Kyllä me vielä voitetaan kun elämä voittaa ja saadaan uusia ihmisiä menetettyjen tilalle. Ihmissuhteissa se on se laatu eikä määrä. En tiedä onko tässä mitään pointtia, kun tarkoitukseni oli vain nostaa tämä päiväkirjani esiin. Pitää kirjoittaa otsikkoni muistiin ylös jotta siihen voi palata. -Ap.
Jokainen voi valita elääkö aseksuaalina, aseksuaalin tavoin, etsiikö aktiivisesti ihmistä seksuaaliseen elämään vai onko seksuaalinen elämä oman itsensä ja mielikuvituksen varassa, tai jotain eri vaihtoehtojen välistä.
Jos haluaa pullat rusinasta, varmaan fwb tai yhdenilllan jutut jää ainoaksi vaihtoehdoksi (kenelle nuo sopii vaihtoehdoksi).
Senhän huomaa jo että kaipaavat naiset puhuvat aloittajan kautta. Puhutaanko "kutsumustyöstä"?
Ostan heti seksiä jos olet viehättävä nuori nainen.