Onko meillä täällä kairalassa vihreätä? Tarvis jotenkin vahvempaa salaattia ,nii jospa jollakin jolla violetti lamppu loistaa nii ois jotaki salaattia???
Onko vihreätä
31
1546
Vastaukset
- Anonyymi
Olis,muttako partio kävi..
- Anonyymi
Aina voi laittaa uudet tulille
- Anonyymi
Kyllä löytyy!! Parikin paikkaa jossa loistaa....
- Anonyymi
Onko ne ne jossa toisessa paikassa kasvaa ruoho ja toisessa hulluruoho??
- Anonyymi
On on
- Anonyymi
Pyhällä on vaan mustaa ja valkoista. Joko Pyhän viisaat on levittäneet ensituhkat laduille?
Muualla ensilumen latu, Pyhällä se ensituhkan latu. No, menee se niinkin. - Anonyymi
Oisko kellään viinaa??
- Anonyymi
Sporttibaarista on viinaa,muutama tuikku ja valopää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sporttibaarista on viinaa,muutama tuikku ja valopää.
Siellä on!! Jossakin sentään!
- Anonyymi
Ei ole Kairalassa, pitää mennä Luirolle, siellä on ruoho aina vihreämpää kun sitä lannoitetaan kukon ja lampaan paskalla.
- Anonyymi
Onko siellä kaljaa?
- Anonyymi
Heiterit.Nehän voi pistää ne penkkiin, katsoon millaista näkyy.
- Anonyymi
No nii! Eikä tiedä milloin ..
- Anonyymi
Istumaan
- Anonyymi
Kerran ku alkaa pelaa, ni sitte pelataan
- Anonyymi
On kuulemma heiteri. laitetaan istumaan..
- Anonyymi
Kannattaa aina miettiä kenen veli sä oot bro
- Anonyymi
Onko koiria? Sellaisia wuh wuh? Siis koiria siellä kylällä?
- Anonyymi
Tässä kurkihyppylän ristheykseshä olhan poka paljon laitettu koiria monthun. Silimäni terhän wuhwuh
- Anonyymi
Onko viinat löytynyt?
- Anonyymi
Kolmen kimppa annos sisältää myös oravan pesä puussa.Askarteluasia ja öljyt on vaihdettu uusi innokas ja se oli tänään samanlainen kuin ennen sitä erikseen tarvitse olla huolissaan kun se ajetaan noin paljon hyviä ja edullisia Prisma verkkokaupasta
- Anonyymi
Kusikon lihaa tarjolla isänpäivänä peijaisissa,mene sinne.Jos ei ehditty kavaltaa.
- Anonyymi
Lihaa (kusik0n??) Kuusikon??Mitä lienee sekin. En ole kysellyt vaan että onkohan meillä täällä kairalassa viinaa? Vai pitääkö lähteä Sodankylästä hakemaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lihaa (kusik0n??) Kuusikon??Mitä lienee sekin. En ole kysellyt vaan että onkohan meillä täällä kairalassa viinaa? Vai pitääkö lähteä Sodankylästä hakemaan?
Kyllä on kaikki juotu. Odotellaan sunnuntaina olevia kirkonmenoja.
Nyt on ihan valkeaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on kaikki juotu. Odotellaan sunnuntaina olevia kirkonmenoja.
Nyt on ihan valkeaa.Kommari on tuonut valkovenäläistä!
- Anonyymi
Onpa rumasti herjattu. Teillä oli vissiin täydelliset pidot??
- Anonyymi
Typerältä typerä kommentti.
- Anonyymi
Onko sielä niemessä vielä huumeveikkoja omasta takaa, kun ruohoakin on tarjolla.
Ennenvanhaan elukat pääsi kesäkuun alussa maistamaan uutta ruohoa, nyt ihmiset. - Anonyymi
Amatööri! Jokainen valistunut ihminen tietää ettei kukkaa kasvateta violetilla valolla. Ihan väärät valospektrit siinä.
Nimimerkillä ammattikasvattaja isommalta kirkolta.- Anonyymi
Kasvaako kurpitsat violetilla valolla?
- Anonyymi
Kyllä vihreät kasvattaa violetin valossa kunhan saa sen lasikasvihuoneen ja haketornin valmiiksi.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1494699Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1904604Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1124522Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254395Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133420Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill201161- 1761132