Mäkiaho mukaan

Ankka

Toni Mäkiaho liittyy mukaan Mahtiankkojen joukkueeseen. Tämän kauden ensi esiintyminen rullakiekkoilussa tapahtuu keskiviikkona 1.6. kun Ankat kohtaa kotonaan Kirkkonummen Thunderin.
Mäkiaholla on lajista kokemusta aiemmiltakin vuosilta mm. maajoukkuetasolta.

2

803

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ankka

      Mäkiahon kyvyt rullakiekkoilussa nähtiin ja hyviksi todettiin, kun MahtiAnkat vei kevään yllätys joukkue Thunderia kuin laskiämpäriä, numerot Ankoille 12-3 ! Mäkiahon tulon myötä Ankat sai jalkeille ehkä koko sarjan tehokkaimman kentällisen joka mätti karmeat tehot : Nemo Nokkosmäki 2 4, Aki Tuominen 1 4, Markku Takala 1 3 ja Toni Mäkiaho 4 4 ! Thunderista vain sen ykköskenttä Hannu Pikkarainen,Joni Petrell,Sami Ryhänen ja Karo Koivunen pysyivät joten kuten kyydissä selviten ehkä jopa -0 tehoilla. Sama kentällinen teki myös kaikki Thunderin maalit - kuten tavallista.
      MahtiAnkat on nyt ehkä vahvin mestari ehdokas vasinkin kun muutenkin (nimekkäät) kentälliset toimivat. Nyt voi vain arvuutella pääsevätkö (tai viitsivätkö matkustaa) kaikki pelaajat kaikkiin peleihin ?

      • Erkki

        Ei noista ole mihinkään!!!!!!!!!!!!!!! tuurilla ne laivatkin seilaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4308
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      137
      3021
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2342
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      45
      2254
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1832
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1539
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      148
      1384
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe