Oisko ketään saman kaltaista hurjapäätä.

Anonyymi-ap

Morjes onko ketään muuta keskisuomen alueilla joka kiipeilee mastoihin, tutkii hylättyjä kämppiä, trainhops?
Harvoja on kellä on pokkaa, halua tehdä näitä asioita. Korkein masto johon kiipesin oli 327m masto ja muutamia muita mastoja, muutamat hylätyt kämpät tutkittu, muutama nopea trainhop lenkki heitetty.
Ja joku rupeaa kuitenkin selittää säteilystä, kaikista vaaroista, mua ei sinänsä kiinnosta koska haluan kokea, nähdä ja tehä asioita mitä moni ei halua tehdä koska pelkäävät että kuolee jne, mut kaikki kuollaan joskus anyway. Mastoihin kiipeilyssä jos et sekoile katsot mitä teet niin pien mahdollisuus että mitään käy.
Ne jotka haukkuvat hulluksi tai jne niin sanopa rehellisesti että pysy vaan turvassa kuoren sisällä eläkä koe asioita jätä hienot maisemat, muistot jotka tulet muistamaan aina.

4

343

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viittasitko itseesi siis tuolla hurjapää-määritelmällä? Mikä se hurjapäinen juttusi on, kun aloituksessa sellaisista et kertonut?

    • Anonyymi

      Lue niin tiiät mistä juttu kertoo niin tiiät miksi hän sanoi otsikossa hurjapää.

      • Anonyymi

        Mitä minun pitää lukea? Aloituksen tekstissä ainakaan ei ollut mitään hurjapäistä.


    • Anonyymi

      Hän kiipesi 327m mastoon kaksi metriä

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5671
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      48
      2915
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2605
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      9
      2260
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2043
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1942
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1676
    8. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      145
      1295
    9. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      13
      1127
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      256
      1109
    Aihe