Väkivallan käyttö, SAK:n tapauksessa henkisen väkivallan käyttö työpaikoilla ja kansanvaltaista Eduskuntaa vastaan on moraalin tappio. Sitä väkivallan käyttö lähtökohtaisesti on.
SAK:n ulosmarssit ja lakot ja niillä uhkailut ovat SDP:n oppositiopolitiikkaa. Siinä liiton jäseniä käytetään törkeästi hyväksi hallitusvastuussa olevien puolueiden mustamaalaamiseen. Asiat ovat toisarvoisia.
Sekin on toisarvoista, että lakoilla ammattiliitto vahingoittaa yrityksiä, yhteiskuntaa ja lopulta omia jäseniään, Lakot ajavat investointeja ja työpaikkoja ulkomaille. Lakot lisäävät muutosneuvotteluja ja irtisanomisia. SAK ei niistä välitä. Tärkeämpää on nostaa SDP:n kannatusta ja parhaimmassa tapauksessa kaataa hallitus. Jos hallitus kaatuu, niin sitten Orpo neuvottelee uuden. Seuraavat vaalit ovat neljän vuoden päästä.
Kuka tahansa on hallituksessa, niin valtion talous pitää saada tasapainoon. Asiat pitää hoitaa. Talous ei ole politiikkaa.
SDP:n ja SAK:n moraali on kuollut.
SAK:n ja SDP:n moraali on kuollut
Anonyymi-ap
6
241
Vastaukset
- Anonyymi
Surkeen SAK n on tajuttava jotta työntekijät on työnantajan ommaisuuta ja orjiii .. nyte on vahvva äärioikeisto vallas , joten naurettavat rupinat pois . Jippu .
- Anonyymi
SAK:n lakoille ja lakoilla poseeraajille täystyrmäys.
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn,rutiköyhät syväkyykkyyn.
- Anonyymi
Sdp ei ole ikinä ollut demokraattinen , vaan kommunistinen.
- Anonyymi
Omassa veneessä….
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838