Kun täälläkin on ollut paljon näitä vaatteiden kastelusta pitäviä ja vaatteet päällä uivia, ajattelin tehdä pienen gallupin/kyselyn.
1.Milloin olet viimeksi uinut vaatteet päällä ja uitko useasti? Kerro siitä. Mitä sinulla oli ylläsi?
2.Mitkä ovat mielestäsi parhaat vaatteet uimiseen?
3.Missä tykkäät kastella vaatteesi mieluiten? (Uinti/suihku/lätäkkö...)
4.Tykkäätkö kastella vaatteesi ulkona sateessa? mitä oli päälläsi?
5.Tykkäätkö kastella vaatteesi tai kenkäsi lätäkössä? Vai tykkäätkö kastella (sukat,sukkahousut) mielummin?
6.Oletko käynyt jossain kävelemässä ja kastelemassa vaatteesi? (Esim. Metsässä/lenkillä uimassa?)
7.Milloin olet viimeksi ollut suihkussa vaatteet päällä? Käytkö usein. Kerro siitä. Mitä sinulla oli ylläsi?
8.Mitkä ovat mielestäsi parhaat vaatteet suihkussa käymiseen?
9.Oletko ollut saunassa vaatteet päällä/kastellut itsesi siellä? Mitä oli päällä?
10.Oletko kastunut/kastellut "hienompia"/parempia vaatteita? Mitä oli päälläsi?
11.Haluaisitko kastua "hienommat" vaatteet päälläsi? Missä, miten ja mitkä päällä haluaisit kastua?
12. Kerro mitä vaatteita/vaatekappaleita tykkäät kastella ja missä/miten tykkäät kastella vaatteesi. Mitkä ovat suosikki vaatteesi kastella.
vaatteet päällä uinti/märät vaatteet gallup
Anonyymi-ap
2
508
Vastaukset
- Anonyymi
1 Kesällä
2 Verkkapuvut
3 Uinti
4 Kyllä, tuulipuku
5 En
6 En samassa yhteydessä
7 Ei kauaakaan, verkkarit ja huppari. Silloin tällöin
8 Verkkapuku
9 Kyllä. Uinnin välissä verkkapuvussa
10 En
11 En
12 Uimalla verkkapuvulla, myös irtoverkkarit ja huppari on hyvät
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043