Syliin vetäjä

Miten nainen suhtautuisit, jos olisit treffeillä miehen luona ja istuisit sohvalla miehen vierellä romanttista saippuaoopperaa katsoessa ja vierelläsi olisi paperipyyhkeitä itkukohtauksia hillitsemään.
Miehessä paljastuisi uusi yllättävä puoli.
Mies kiskoisi sinua syliinsä istumaan, vaikka räiköisit vastaan, niin mies aloittaisi uudeleen ja perustelisi, että haluaa pitää naistansa sylissään.
Miten reagoisit, siis jättäisit miehen varmaankin.
12274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olisin poitunut niiltä treffeiltä jo siinä vaiheessa, kun mainitaan "romanttinen saippuaooppeera" ja " paperipyyhkeet". Ei lainkaan mun juttuni nuo.

Äänestä

Miehestä paljastuisi sellainen yllättävä puoli, ettei häneen voi luottaa ollenkaan eikä arvosta naista. Eli lähtisin HETI. Tuollaista tilannetta ei tullut koskaan vastaan.

Äänestä

Naiset on ilkeitä 😭!

Äänestä
  • Ilkeitä ja kylmä tunteisia ja silti valittavat, ettei mies osoita hellyyttä ja lämpöä.
    Jos mies yrittää osoittaa, niin nainen suuttuu ja vihastuu!!!!

    Äänestä

"Mies kiskoisi sinua syliinsä istumaan"

No ei varmana kiskoisi. Miehillä on yleensä käytöstapoja.

- Sheena

Äänestä

Sitten mies söisi samalla kylmää lenkkimakkaraa sinapilla rasvaisilla käsillä ja nuolisi välillä sormiaan maiskutell. Mies myös piereskelisi kovaäänisesti toistaen joka pierulla: "Aijai, kyllä nyt kelpaa".

Äänestä

Erikoista, todella erikoista, naiset valittaa, ettei miehet osoita hellyyttä, läheisyyttä, eivätkä helliä kosketuksia tai lähesty naista.
Vastausten perusteella naiset eivät halua miehen läheisyyttä, hellyyttä ja kosketusta, vaan haluavat, että miehen välissä on suuri rako, ei mies missään tapauksessa saa tulla lähelle, ei ainakaan nainen halua istua miehen sylissä, vaan mielummin vaikka kylmällä teräs pallilla, jossa on epämukavan kovia kyhmyjä!!!!

Äänestä

Ei romanttisia saippuaoopperoita… itkukohtauksista puhumattakaan. Kuulostaa epäilyttävältä tuollainen väkisin syliin kiskominen, pois lähtisin.

Äänestä

Juu ei, häivy!

Äänestä

" romanttista saippuaoopperaa katsoessa ja vierelläsi olisi paperipyyhkeitä itkukohtauksia hillitsemään."

*haukotus*
Kieltäytyisin treffeistä. Keksin jotain mielekkäämpää tekemistä. 😂

Äänestä

Vastenmielinen mies tuollainen pakottaja. Ei tiedä hellydestä mitään. 😞

Äänestä

En olisi ko. tilanteessa, koska en katsoisi saippuaoopperaa. Oikeat miehet ja naiset eivät katso telkkarista paskaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten nainen suhtautuisit, jos olisit treffeillä miehen luona ja istuisit sohvalla miehen vierellä romanttista saippuaoopperaa katsoessa ja vierelläsi olisi paperipyyhkeitä itkukohtauksia hillitsemään.
Miehessä paljastuisi uusi yllättävä puoli.
Mies kiskoisi sinua syliinsä istumaan, vaikka räiköisit vastaan, niin mies aloittaisi uudeleen ja perustelisi, että haluaa pitää naistansa sylissään.
Miten reagoisit, siis jättäisit miehen varmaankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu