Haloo porukat

Anonyymi-ap

Haloo porukat, on hyvä todeta asiasta ollaan puolesta ja vastaan. Tietty hyvä juttu että Suomessa voi avoimesti olla no homoseksuaali. Mutta ajattelen että joku raja täytyy olla. Näen että se on Suomen presidentti. Joku mainitsikin että kalluppien ykkönen sivari, eli ei ole käynyt armeijaa. Miten hän voi ohjeistaa Suomen puolustusta tuntematta armeijan toimintaa. Lisäksi kun seuraa presidentti tenttejä niin kyllä kalluppien ykkönen ei anna mitään uutta phdittavaksi, toistelee samoja tentistä toiseen.
Ja tietty se edustaminen jota Suomen pressa joutuu tekemään monenlaisissa maissa puolison kanssa. Ja sorry suurin osa maailman maista ei ole yhtä vapaamielisiä kuin me täällä pohjolan perukoilla. No onneksi vaaleja ei ole vielä käyty joten ehkä toivoa vieläOn aikaa viel

11

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      olispa maailmalla ihmettelemistä, jos Jennin jälkeen maan emona olisi parvakalli- -

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­N­­y­­m­­f­­­o­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18096752M

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Pekasta tulee hyvä pressa, ei oo mikään ankea lahkolaishihhuli🤣

      • Anonyymi

        Ei homous Pekassa haittaa...ihan sama sille. Kaikkea muuta outoa... venäjä touhuilut, isis äidit, sähköverkot...


    • Anonyymi

      Tämä on kulttuuri kysymys, heille jokainen raiskattu, murhattu, poltettu viaton vääräuskoinen vauva, lapsi, tyttö, nainen, vanhus on ilon ja ylpeyden aihe, aika hirvittävää että tämmöisiä olentoja on olemassa ja valitettavan paljon, myöskin Suomessa ja muissa länsimaissa. piste

      • Anonyymi

        mistä lähtien persupökiöitä on kiinnostaneet mamu naiset ja lapset.🤣


    • Anonyymi

      Mie kumminki äänestän pyllypuolen ehdokasta. On mukavaa, kun maailmalla sitten nähdään, kun presidenttipari Suomesta matkustaa ravistelemaan ajattelultaan ajastaan jälkeen jääneiden maiden vanhoja pölyisiä rakenteita.

    • Anonyymi

      Niin että homo saa olla, kunhan ei nyt sentään presidentiksi rupea? Onpa taas totaalisen typerä aloitus joltain kirjoitustaidottomalta persulta.

      Mitä sotilaskoulutukseen tulee, niin itse näin reservin luutnanttina kokisin olevani kykenemätön johtamaan kokonaista armeijaa sodassa. Sen tehtävän luovuttaisin välittömästi osaavimpiin käsiin. Kuten tekisi presidenttikin.

      • Anonyymi

        Olihan se ennen hintti ennen puolustusvoimien ylipäällikkönäkin ja pärjäsi oikein hyvin olosuhteet huomioon ottaen. Parempi hintti presidenttinä kuin persu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olihan se ennen hintti ennen puolustusvoimien ylipäällikkönäkin ja pärjäsi oikein hyvin olosuhteet huomioon ottaen. Parempi hintti presidenttinä kuin persu.

        Totta! Marskihan oli miehiin päin kallellaan ja tykkäsi kulkea korseteissa. Eikös hän ole kuitenkin monen persun idoli? Marski itse todennäköisesti halveksisi sitä porukkaa.


    • Anonyymi

      Tokkopa Tarjakaan oli armeijaa käynyt ja hyvin pärjäsi kenraalien kanssa,vaikka tietenki heitä vähän vitutti marssi järjestys.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      110
      6887
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      384
      6533
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3297
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      126
      2832
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2430
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1587
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe