No huh huh

Anonyymi-ap

Näitä keskusteluja kun täällä lukee, ei voi muuta, kuin puistella päätään. Tämä paikka on, kuin pahan olon, kiukun, ja vitutuksen ja alkoholismin pääteasema, jonne ihan kaikki käyvät ripuloimassa ja oksentamassa pois pahaa oloaan. Ihan älytöntä vittuilua, ja henkilökohtaisuuksiin menemistä. Jos joku edes yrittää käydä asiallista keskustelua, niin eiköhän siinä ole heti se kymmenkunta tyyppiä vittuilemassa ja trollaamassa. No, tähänhän se meni tietenkin, kun eipä siellä kunnan muutamalla FB sivuilla tunnu voivan asiallista kritiikkiä esittää ilman että sinut nyljetään elävältä.

Ollaanko me pelkosenniemeläiset todellaki näin helvetin tyhmiä omaan napaan tuijottajia, että joka jumalan asiasta pitää käydä ihan hirvittävää vääntöä täällä, ja syytellä ihmisiä ihan tuosta noin vain, ja heittää vaan aina lisää "paskaa tuulettimeen"?

En tiedä, onko se jonkinasteista masokismia, kun pitää kuitenkin käydä kurkkimassa, että mitä tänne ihmiset kirjottelevat. Ei ne asiat miksikään muutu täällä anonyyminä huudellen. Ja, ei, minulla ei kyllä ole ehdotusta siitä, miten asiat saataisiin yhtään sen paremmiksi. Mutta ehdotan, että ihan jokainen meistä, joka täällä näitä juttuja kirjoittelee ja lukee, jokaisella varmaan olisi välillä ihan syytä vilkaista sinne peiliin ihan ensimmäiseksi.

Lopuksi, haluaisin jakaa tänne biisin, jonka varmaan jokainen on saattanut kuulla elämänsä aikana, kuunnelkaapa sanoituksia. Tämä on omistettu meille ihan kaikille, niin täällä huutelijoille, kuin kunnanvaltuustolle ja kunnanhallitukselle ja kunnanjohtajallekin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyXw0IXKlcg

2

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        151
        10964
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        52
        5240
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        45
        2453
      4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        30
        2143
      5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1711
      6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        42
        1554
      7. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        30
        1251
      8. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        35
        1186
      9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

        Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
        Luterilaisuus
        92
        935
      10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

        Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
        Hindulaisuus
        317
        892
      Aihe