No huh huh

Anonyymi-ap

Näitä keskusteluja kun täällä lukee, ei voi muuta, kuin puistella päätään. Tämä paikka on, kuin pahan olon, kiukun, ja vitutuksen ja alkoholismin pääteasema, jonne ihan kaikki käyvät ripuloimassa ja oksentamassa pois pahaa oloaan. Ihan älytöntä vittuilua, ja henkilökohtaisuuksiin menemistä. Jos joku edes yrittää käydä asiallista keskustelua, niin eiköhän siinä ole heti se kymmenkunta tyyppiä vittuilemassa ja trollaamassa. No, tähänhän se meni tietenkin, kun eipä siellä kunnan muutamalla FB sivuilla tunnu voivan asiallista kritiikkiä esittää ilman että sinut nyljetään elävältä.

Ollaanko me pelkosenniemeläiset todellaki näin helvetin tyhmiä omaan napaan tuijottajia, että joka jumalan asiasta pitää käydä ihan hirvittävää vääntöä täällä, ja syytellä ihmisiä ihan tuosta noin vain, ja heittää vaan aina lisää "paskaa tuulettimeen"?

En tiedä, onko se jonkinasteista masokismia, kun pitää kuitenkin käydä kurkkimassa, että mitä tänne ihmiset kirjottelevat. Ei ne asiat miksikään muutu täällä anonyyminä huudellen. Ja, ei, minulla ei kyllä ole ehdotusta siitä, miten asiat saataisiin yhtään sen paremmiksi. Mutta ehdotan, että ihan jokainen meistä, joka täällä näitä juttuja kirjoittelee ja lukee, jokaisella varmaan olisi välillä ihan syytä vilkaista sinne peiliin ihan ensimmäiseksi.

Lopuksi, haluaisin jakaa tänne biisin, jonka varmaan jokainen on saattanut kuulla elämänsä aikana, kuunnelkaapa sanoituksia. Tämä on omistettu meille ihan kaikille, niin täällä huutelijoille, kuin kunnanvaltuustolle ja kunnanhallitukselle ja kunnanjohtajallekin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyXw0IXKlcg

2

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

        Kenet ja miksi?
        Varkaus
        35
        1906
      2. Arvostele kaivattusi

        ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
        Ikävä
        49
        836
      3. Mitä teet mies?

        Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
        Ikävä
        82
        819
      4. Kuka varasti Sisun rahat

        Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
        Sysmä
        7
        691
      5. Miten sulla on niin kaunis

        Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
        Ikävä
        35
        681
      6. Ajattelen sinua

        vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
        Ikävä
        27
        590
      7. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

        Ettet riittäisi minulle?😔
        Ikävä
        60
        509
      8. Miten murun juhannus meni

        ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
        Ikävä
        44
        459
      9. Porukkaa ku pipoa

        Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel
        Ähtäri
        28
        449
      10. Luulet olevasi pidetty

        Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
        Ikävä
        74
        412
      Aihe