No huh huh

Anonyymi-ap

Näitä keskusteluja kun täällä lukee, ei voi muuta, kuin puistella päätään. Tämä paikka on, kuin pahan olon, kiukun, ja vitutuksen ja alkoholismin pääteasema, jonne ihan kaikki käyvät ripuloimassa ja oksentamassa pois pahaa oloaan. Ihan älytöntä vittuilua, ja henkilökohtaisuuksiin menemistä. Jos joku edes yrittää käydä asiallista keskustelua, niin eiköhän siinä ole heti se kymmenkunta tyyppiä vittuilemassa ja trollaamassa. No, tähänhän se meni tietenkin, kun eipä siellä kunnan muutamalla FB sivuilla tunnu voivan asiallista kritiikkiä esittää ilman että sinut nyljetään elävältä.

Ollaanko me pelkosenniemeläiset todellaki näin helvetin tyhmiä omaan napaan tuijottajia, että joka jumalan asiasta pitää käydä ihan hirvittävää vääntöä täällä, ja syytellä ihmisiä ihan tuosta noin vain, ja heittää vaan aina lisää "paskaa tuulettimeen"?

En tiedä, onko se jonkinasteista masokismia, kun pitää kuitenkin käydä kurkkimassa, että mitä tänne ihmiset kirjottelevat. Ei ne asiat miksikään muutu täällä anonyyminä huudellen. Ja, ei, minulla ei kyllä ole ehdotusta siitä, miten asiat saataisiin yhtään sen paremmiksi. Mutta ehdotan, että ihan jokainen meistä, joka täällä näitä juttuja kirjoittelee ja lukee, jokaisella varmaan olisi välillä ihan syytä vilkaista sinne peiliin ihan ensimmäiseksi.

Lopuksi, haluaisin jakaa tänne biisin, jonka varmaan jokainen on saattanut kuulla elämänsä aikana, kuunnelkaapa sanoituksia. Tämä on omistettu meille ihan kaikille, niin täällä huutelijoille, kuin kunnanvaltuustolle ja kunnanhallitukselle ja kunnanjohtajallekin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyXw0IXKlcg

2

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

        Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
        Ikävä
        101
        1631
      2. 210
        1507
      3. Ikävä on häntä

        Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
        Ikävä
        59
        1000
      4. Minkä kultakimpaleen

        Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
        Ikävä
        31
        979
      5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

        Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
        Maailman menoa
        54
        797
      6. Helppo selvittää onko oma täällä

        Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
        Ikävä
        49
        765
      7. En kai koskaan saa sinua

        Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
        Ikävä
        46
        732
      8. Tykkäsit nainen

        Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
        Ikävä
        36
        715
      9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

        Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
        Tv-sarjat
        5
        712
      10. Kerroppas nyt

        M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
        Ikävä
        54
        702
      Aihe