No huh huh

Anonyymi-ap

Näitä keskusteluja kun täällä lukee, ei voi muuta, kuin puistella päätään. Tämä paikka on, kuin pahan olon, kiukun, ja vitutuksen ja alkoholismin pääteasema, jonne ihan kaikki käyvät ripuloimassa ja oksentamassa pois pahaa oloaan. Ihan älytöntä vittuilua, ja henkilökohtaisuuksiin menemistä. Jos joku edes yrittää käydä asiallista keskustelua, niin eiköhän siinä ole heti se kymmenkunta tyyppiä vittuilemassa ja trollaamassa. No, tähänhän se meni tietenkin, kun eipä siellä kunnan muutamalla FB sivuilla tunnu voivan asiallista kritiikkiä esittää ilman että sinut nyljetään elävältä.

Ollaanko me pelkosenniemeläiset todellaki näin helvetin tyhmiä omaan napaan tuijottajia, että joka jumalan asiasta pitää käydä ihan hirvittävää vääntöä täällä, ja syytellä ihmisiä ihan tuosta noin vain, ja heittää vaan aina lisää "paskaa tuulettimeen"?

En tiedä, onko se jonkinasteista masokismia, kun pitää kuitenkin käydä kurkkimassa, että mitä tänne ihmiset kirjottelevat. Ei ne asiat miksikään muutu täällä anonyyminä huudellen. Ja, ei, minulla ei kyllä ole ehdotusta siitä, miten asiat saataisiin yhtään sen paremmiksi. Mutta ehdotan, että ihan jokainen meistä, joka täällä näitä juttuja kirjoittelee ja lukee, jokaisella varmaan olisi välillä ihan syytä vilkaista sinne peiliin ihan ensimmäiseksi.

Lopuksi, haluaisin jakaa tänne biisin, jonka varmaan jokainen on saattanut kuulla elämänsä aikana, kuunnelkaapa sanoituksia. Tämä on omistettu meille ihan kaikille, niin täällä huutelijoille, kuin kunnanvaltuustolle ja kunnanhallitukselle ja kunnanjohtajallekin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyXw0IXKlcg

2

582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

        1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
        Maailman menoa
        142
        3514
      2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

        Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
        Maailman menoa
        216
        2423
      3. IPCC romahtaa

        Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
        Ilmastonmuutos
        68
        2408
      4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

        Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
        Maailman menoa
        91
        2246
      5. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

        Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
        Maailman menoa
        1
        1720
      6. Miten voit vain

        Olla kuin mitään ei olisi?
        Ikävä
        160
        1694
      7. Koulujen kesälomien siirto

        Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
        Maailman menoa
        121
        1504
      8. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

        Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
        Maailman menoa
        16
        1250
      9. Inhottava stalkkeri

        Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
        Ikävä
        120
        1080
      10. Pelolla pakottaminen

        Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
        Kaste
        624
        1076
      Aihe