No huh huh

Anonyymi-ap

Näitä keskusteluja kun täällä lukee, ei voi muuta, kuin puistella päätään. Tämä paikka on, kuin pahan olon, kiukun, ja vitutuksen ja alkoholismin pääteasema, jonne ihan kaikki käyvät ripuloimassa ja oksentamassa pois pahaa oloaan. Ihan älytöntä vittuilua, ja henkilökohtaisuuksiin menemistä. Jos joku edes yrittää käydä asiallista keskustelua, niin eiköhän siinä ole heti se kymmenkunta tyyppiä vittuilemassa ja trollaamassa. No, tähänhän se meni tietenkin, kun eipä siellä kunnan muutamalla FB sivuilla tunnu voivan asiallista kritiikkiä esittää ilman että sinut nyljetään elävältä.

Ollaanko me pelkosenniemeläiset todellaki näin helvetin tyhmiä omaan napaan tuijottajia, että joka jumalan asiasta pitää käydä ihan hirvittävää vääntöä täällä, ja syytellä ihmisiä ihan tuosta noin vain, ja heittää vaan aina lisää "paskaa tuulettimeen"?

En tiedä, onko se jonkinasteista masokismia, kun pitää kuitenkin käydä kurkkimassa, että mitä tänne ihmiset kirjottelevat. Ei ne asiat miksikään muutu täällä anonyyminä huudellen. Ja, ei, minulla ei kyllä ole ehdotusta siitä, miten asiat saataisiin yhtään sen paremmiksi. Mutta ehdotan, että ihan jokainen meistä, joka täällä näitä juttuja kirjoittelee ja lukee, jokaisella varmaan olisi välillä ihan syytä vilkaista sinne peiliin ihan ensimmäiseksi.

Lopuksi, haluaisin jakaa tänne biisin, jonka varmaan jokainen on saattanut kuulla elämänsä aikana, kuunnelkaapa sanoituksia. Tämä on omistettu meille ihan kaikille, niin täällä huutelijoille, kuin kunnanvaltuustolle ja kunnanhallitukselle ja kunnanjohtajallekin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZyXw0IXKlcg

2

600

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        79
        1130
      2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

        Jos joskus kohtaatte?
        Ikävä
        111
        1130
      3. haluaisin paljastaa

        Kuka tämä :/ on
        Ikävä
        77
        601
      4. Taiteiden yö

        Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
        Kuhmo
        9
        508
      5. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        47
        503
      6. Hyvää yötä kaipaamalleni

        Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
        Ikävä
        17
        501
      7. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        44
        465
      8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

        Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
        Ikävä
        112
        451
      9. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        41
        442
      10. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        15
        416
      Aihe