Kundit ovat tökkineet kepeillä maapalloa ja löytäneet sen sisältä toisen planeetan.
Johan nyt on markkinat.
(naurua)
Johan nyt on markkinat.
(naurua)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kyllä tämä on niin hieno uutinen, että ei paremmasta väliä.
Vai onko kyse kenties planetaarisesta kannibalismista.
(hirn)
Höh
Unohdin ottaa linkin mukaan. No etsikää itse jos speksit kiinnostaa.
(hihitystä)
ajattelisin että tyttöjen mielestä hauskaa jos joku ajattelee heitä mukawvinaq eikä ilkeinä
Ehdin jo ajatella, että mitä se Fune hörhöilee... Kunnes löysin tämän:
https://yle.fi/a/74-20059505
Ihan mielenkiintoinen artikkeli kieltämättä.
Mjoo
Kiitos vaan.
On se ollut ryminää kun siskot ovat törmäilleet toisiinsa.
Huh huh
(naurua)
Pyh. Se joka vanhoja muistelee sitä tikulla silmään. Sitäpaitsi se oli vahinko. Sori siitä.
Noh joo. Ihminen on muka käynyt kuussakin ja om pallokin on tuntematon. Millä muka se auto sinne kuuhun vietiin? Oliko raketin perässä traileri?
Onko kuussa nykyään jo ABC ja kuupossun pihvi tarjouksessa?
Niin no tosiaan siellä pimeällä puolella asuu kuunatseja. Siitä tuli kerran dokumentti telkusta.
>simiti<
Jospa se on ennemminkin sinus pilonidalis -tyyppinen juttu?
Tai sitten vaan kehittymätön kaksonen sisällämme?
-keinovaginamies-
Ne "alikehittyneet kaksoset" joita on joidenkin ihmisten sisältä oikeasti löydetty ovat aika creepyjä... Joskus ovat vaan kasa hiuksia tai hampaita!
Ajattele, jos perskannikastasi alkaisi yksi päivä työntää pitkää hiusta :oO !
-keinovaginamies-
Toisaalta
Tuosta voisi sommitella jotain. Aiheessa on nimittäin valtavasti ulottuvuuksia.
Mjaa-a
(naurua)
Ootko lukenu Stephen Kingin kirjan Pimeä Puoli.🙂.
Kysymystä ei esitetty minulle mutta haluan lisätä tähän, että YouTuben teratoma-aiheiset videot ovat erittäin mielenkiintoisia! ☺️
🦄
Ei haittaa yhtään se voi olla vaikka avoin kysymys kaikille ja kirjan lukeneet tietää kyllä miks sitä kysyin.😀. Leffasta en muista onko siinä otettu juoneen mukaan sitä osaa kirjasta mikä liittyy noihin jonkun sisällä oleviin jäänteisiin kaksosesta.🙂. En oo noihin youtube videoihin perehtynyt mutta vois kyllä mielenkiinnosta joskus vilkaista kun kerran näinkin arvostettu taho niitä suosittelee.😊.
Ei ole tullut luettua, mutta netissä olen joskus törmännyt aiheeseen.
Jep...se vähän niin kuin perustuu se sen kirjan juoni sellaseen tapaukseen ja siitä on ihan hyvä tarina tullu Kingin mielikuvituksella.🙂.
No sekös tuota Kuuta tirskuttaa...😂
https://ibb.co/sV9h6Cs
Kaksoset tulossa. Eikös tuolla avaruudessa ole sellaisiakin planeettoja mitkä ovat täynnä viinaa ja nyt on joku Viinaplaneetta pökännyt Maata.
Minä en pidä siitä perinteisestä symboliikasta, että maa nähdään aina feminiinisenä ja taivas maskuliinisena. Se on paitsi kliseistä myös toisintaa kristinuskon käsitystä siitä, että aineeton=maskuliininen=täydellinen/parempi vs. fyysinen=feminiininen=epätäydellinen/maallisempi.
Kiistän!
🦄
Kunnon sotamies Svejkissä joku pohti että "maa on pallo, jonka sisällä on toinen, vielä suurempi pallo". Vain kunnon kapakassa voi syntyä noin hienoja ajatuksia
Kohta varmaan alkaa synnytys, kuin Alien-elokuvassa konsanaan.
https://www.youtube.com/watch?v=UxqVFmig5AA
Metafysiikan kyseessä ollessa, päädymme siihen että elävän ja elottoman materian ero on DNA. DNA sisältää koodin solusta, joka on elämän merkki. Mutta kumpi oli ensin, solu vai DNA. Vastaus on yksinkertainen, solua ei voi olla ilman DNA:ta mutta DNA voi olla ilman solua, ongelmaksi muodostuu kuitenkin kuinka DNA monistuisi ilman solua .. vastaus ei ollutkaan yksinkertainen vaan väärän muotoinen, ensin täytyi siis olla yksinkertaisesti solu!
Ja niin kuin galaksi muodostuu tähtipölystä, muodostuu solu maailman pölystä. Eikä elämän ihmeellä ole eroa isossa ja pienessä mittakaavassa. Elämä on, ihme.
Solu on sielun ratsu, yhteys maalliseen ulottuvuuteen, mutta myös sielun vankila.
my saddle Is waitin',
come and, jump on it
Ride it, my pony
https://www.youtube.com/watch?v=mUoilLOkz1Y
Nevernyrkin talot kuulemma painaa noin 750 miljardia kiloa.
Mjoo
Siis tässä on vähän tällaista kauhua, että maa pettää Manhattanin alta.
Tai ei petä, vaan painuu, samalla kuin lahden pinta nousee.
(Reps)
750 miljardia kiloa pumpulia on paljon ... paaljooon isompi kasa kuin jotkin mitättömät talot !
Maa pettää Manhattanin alta vaan kuka on hö se joka pettää Manhattania alta ! Manhattan vajoaa sinilevän valloittamaan Suomenlahteen.
voi hy´vänen jut pqallo eli maapallo
älä viitsi edes että maapallo uppoaa, mitä sinisempi silmä sitä huonompi seksi on