Parisuhde vessasta alas ilman syytä

Anonyymi-ap

Otsikko kertoo oikeastaan kaiken olennaisen. Erosin kaksi viikkoa sitten.

Seurustelin noin puoli vuotta naisen kanssa. Meillä ei ollut koskaan mitään erimielisyyksiä, jaoimme samanlaisia arvoja ja mielenkiinnon kohteita sekä huumorin. Hän tapasi minun perheeni ja minä hänen. Keskustelimme jopa yhteen muuttamisesta. Kaiken kaikkiaan arki sujui hyvin.

Sitten kaikki muuttui yhtäkkiä. Hän alkoi perumaan sovittuja tapaamisiamme ja viestittelykin väheni lähes olemattomiin. Tietysti huolestuin ja kysyin, että onko kaikki hyvin. Hänen vastauksensa oli, että hänellä on minusta johtumattomia huolia mm. työstressin takia. Niinpä annoin tilaa.

Viikon jälkeen, kun hänestä ei ollut kuulunut mitään, olin jälleen yhteydessä ja vaadin vastausta missä mennään, joten soitin hänelle. Vastaus oli hyvin epäselvä, lähes olematon. Hän vetosi edelleen ym. syihin ja sovimme, että tapaamme lähipäivinä. Hänelle ei kuitenkaan koskaan sopinut tapaaminen ja lopulta kyllästyin, jolloin laitoin viestin, joka meni suurin piirtein näin: "Antaa sitten olla, koska en ansaitse tällaista kohtelua ja epävarmuutta elämääni. En ainakaan ihmiseltä, kenestä välitän. Voit heittää minulta luoksesi jääneet tavarat roskiin."

En koskaan saanut häneltä mitään selitystä tai vastausta.

Tuntuu pahalta.

8

877

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein!

      Eihän tuollaisella naisella mitään tee, jos ei ole omien huoliensa keskellä valmis palvelemaan miestä. Teit ihan oikein, kun lähetit tuon viestin - ties millaisia yllätyksiä olisit joutunut kestämään jatkossa.

      Näytit sille kunnolla!

    • Anonyymi

      Minusta tuossa oli kyllä syytä ihan riittämiin. Sinusta sitten ilmeisesti ei kuitenkaan ollut, joten miksi siis lopetit sen parisuhteen omasta mielestäsi ilman syytä?

      • Anonyymi

        Varmaan aloittaja ihmettelee että mitä on tapahtunut ja olisi toivonut kumppaniltaan keskustelutaitoja ja kritiikkiä koska jokin on pielessä. Joten ei siis ole "syytä" mistä moinen välttely johtui vaikka tietenkin on mutta siitä ei naisen tarvitse olla tilivelvollinen? Hyvä että kuitenkin päättyi eroon ajoissa, samasta kurasta itsellä kokemusta. Oon varmaan välittänyt naisesta liikaa ja liian ajoissa, hypänny sitten jonku toisen kikkelin päälle eikä oo itse uskaltanut minua jättää, puhunut vaan pehmoista lässytystä ja vältellyt.

        Ai että, ihanaa kun voi sanoa suoraan miten jotkut asiat vaan ovat :D


    • Anonyymi

      Hyvin ruma temppu naiselta. noin ei kenenkävän pitäisi käyttäytyä.
      Tuon taso nainen olisi varmasti aiheuttanut suurempaa harmia jos olisitte jatkaneet yhdessäoloa.

    • Anonyymi

      Melko varmasti pettänyt ja ei uskaltanut sitä kertoa. Itsenikin jätettiin vastaavalla tavalla. Sydänemojit vaihtuivat lennosta ihmeellisen kuuloisiin selityksiin, että on tosi väsynyt jada jada jada. Huolestuin totta kai ja myönnyttelin, että voidaan karsia yhteistä aikaa ja tärkeintä, että saa levätä ja olla lastensa kanssa mahdollisimman paljon. Samalla ilmaisin huoleni, ettei haluaisi enää nähdä. Tulkintani sai asiat kuulostamaan kauhealta hänen mukaansa ja että viestit eivät olleet mitään eroviestejä. Seuraava päivänä kuitenkin puhelimessa jätti minut.

      Rakkauden hinta on nimensä veroinen.

    • Anonyymi

      Oikeastaan eihän sun tyttöystävä sua jättänyt kuin sinä sen. Vai siitä syystä että oli vetäytyvä.

      • Anonyymi

        Ja jatkan vielä. Mitä toinen voi tuossa tilanteessa selittää sulle? Sinähän sen oot jättänyt ihan puskista. Ei ihme ettei halua puhua kanssasi.


    • Anonyymi

      Näköjään miehet yrittää haukkua naisia taas. Jos miehellä on ongelmia, hän voi kertoa ja jutella niistä naisen kanssa eikä vetäytyä yksinäisyyteen.
      Useimmat naiset ovat valmiita ratkaisemaan ongelmia yhdessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      137
      13124
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      82
      3599
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2884
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1359
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      272
      1351
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      144
      1279
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1236
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1147
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      1031
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      923
    Aihe