Onko muilla kokemuksia Treenikamat.fi. Minä olen hieman puulla päähän lyöty. Kuvittelin, että tällaisia kauppoja ei enää olisi ns. some kaudella, mutta näköjään on.
Tilasin Treenikamat.fi:stä kuparipullon ja kaksi mukia. Tavaran tulon jälkeen halusin vielä varmistaa, että onhan ne 100%:sta kuparia, kun pakkauksesta ei mistään löytynyt tietoa. Lähetin sähköpostia Treenikamat.fi. Kukaan ei vastannut. Soitin perään ja minua pyydettiin lähettämään viesti uudelleen. Sitten sain hyvin lyhyen vastauksen, että ovat 100%:sta kuparia. Kun yritin sen jälkeen vielä kysyä, mistä tieto on saatu, niin jälleen täydellinen radiohiljaisuus eli kukaan ei vastaa sähköposteihin usesta yrityksestä huolimatta. Lopuksi lähetin spostia, että epäilen tuota 100% kuparikommenttia, sillä ko. tuotteet aiheuttavat minulle ripulia ja haluan palauttaa ne. Mitä teen. Jälleen Treenikamat.fi piti täydellistä radiohiljaisuutta.
Soitan vihdoin asiakaspalvelunumeroon ja naisääni vastaa. Hän yritti vakuutella, että kyllä joku jossakin vaihessa vastaa viesteihin. Sanon, että olen nyt odotellut ihan riittämiin ja haluan palauttaa tuotteet. Hän sanoo, että jos tuotteet ovat käyttämättömiä, niin ne voi palauttaa. Sanon, että olen juomapulloa käyttänyt eli siellä on ollut vettä ja kupit on pesty ns. pakkauspölystä, mutta muuten ei ole käytetty. Hän sanoi, että sitten ei uskalla luvata mitään. Kysyn, että saanko toimitusjohtajan nimen, niin voisin kysyä hänen mielipidettään asiasta. Hän kieltäytyi kertomasta toimitusjohtajan niemä. Kysyn, että saanko vielä hänen nimensaä, niin siitäkin hän kieltäytyi ja sulki puhelimen.
Eli yhtiö, joka ei vastaa asiakasyhteydenottoihin, ei suostu kertomaan henkilökuntaansa saatika johtoansa ja tuotteet ovat mitä todennäköisimmen jotakin muuta kuin väittävät, niin on iso punainen vaate ainakin minulle. Omalta osaltani suosittelen valitsemaan jonkun toisen yhtiön kuin Treenikamat.fi. Jos jotakin menee vikaan, niin Treenikamat.fi ei anna minkään asteista tukea tai apua. Varmasti löytyy samalle tavaralle parempikin toimittaja kuin Treenikamat.fi. Itselleni tämä oli ns. ainutkertainen kokemus.
Treenikamat.fi
4
3318
Vastaukset
- Anonyymi
En suosittele kyseistä firmaa. Tilasin paljasjalkakengät maksu meni läpi mutta tilausvahvistus ei koskaan saapunut. Kun soitin kukaan ei vastannut myöskään puhelimeen. Lähetin sähköpostia jossa käskettiin ottamaannyhteys pankkiin. Vastasin: tarkistakaa omasta pankista sillä maksu on mennyt läpi. Tämän jälkeen sähköpostiin tuli tilausvahvistus väärän värisestä tuotteesta. Laitoin aiheesta viestiä kun tuote oli jo matkalla. He peruivat tilauksen! Ei anteeksipyyntöä ei pahoittelua. Verkkokaupasta en osta tästä firmasta enää mitään!
- Anonyymi
Tilasin tuotteen pari viikkoa sitten. Sain tilausvahvistuksen ja sen jälkeen totaalinen radiohiljaisuus. Aspa ei vastaa sähköposteihin, ig-viesteihin ja puhelinnumeroon "ei juuri nyt saada yhteyttä".
En voi suositella. Toivottavasti saan rahani takaisin.- Anonyymi
Sama juttu. Jos ensi viikon aikana ei kuulu mitään, niin vaadin kaupanpurkua ja rahojen palautusta.
- Anonyymi
Vastattiinko sulle koskaan vai jouduitko tekemään rikosilmoituksen? Itse odottanut kuun alusta toimitusta eikä yhteenkään viestiin missään kanavassa vastata
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo804817Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi2324665Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks682408Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä752396- 602336
Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak742189- 531906
- 281537
Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1101368Vuoksesi kaiken
Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua1201361