Pitäs saada talvirenkaat alle

Anonyymi-ap

Mutta ei ne ala vaihtaa missään ko on toiselta paikkakunnalta tullu, rennkaat on auton kyydissä vanteissa, mutta ei ole kellään aikaa, maksukyky on taattu.

17

824

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää Lapin Kumille aika varata.

    • Anonyymi

      Honkuri vaihtaa

    • Anonyymi

      Lokakuussa meni jokin ruuvi läpi keskeltä kulutuspintaa, ei saanut täällä kuntoon, ajelin Tornioon pienellä vararenkaalla n. 60km.h. Heti laitto sellasen kumikielen reikään. 18€. Matkaa nyt ei ole ko jotain 170km. Mutka.

      • Anonyymi

        Äss ko 140 km. Vain.


    • Anonyymi

      Olisit puhunut tämän perän typerää murretta ja töksäyttäny jotain junttimaista niin olisivat vaihtaneet

      • Anonyymi

        😅 No se olis tehonu pian


      • Anonyymi

        Kyllä 👍👍


    • Anonyymi

      Mene kotiin renkainesi kuitenki lahot sakkokiekot

      • Anonyymi

        No tuo on kyllä paikkakuntalaisen kirjoitus, noin juuri ajatellaan täällä muualta tulleista, "ei meän kylhään saa tulla..


    • Anonyymi

      Honkuri vaihtaa vitsi vitsi,siitä niilä pojan mulkeroila mitään tule

      • Anonyymi

        Tai saa ootella muutaman viikon, jonoon....


    • Anonyymi

      Voi uusavutonta. Koska siihen hommaan on tarvittu apua? Aina on renkaat ite alle laitettu ja naapureitakin jelpattu.

      Vai olisko aloituskirjoitus ihan vain provosoiva? Tai taka-ajatuksia sisältävä? Ei voi ymmärtää.

      • Anonyymi

        Kukaanhan ei ole edes odottanut että sinä ymmärtäisit jotain, älä edes koeta ajatella mitään normaalia asiaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukaanhan ei ole edes odottanut että sinä ymmärtäisit jotain, älä edes koeta ajatella mitään normaalia asiaa.

        Kyseessähän ei ole rupinen Nissan, renkaat on asennettva oikea oppisesti, momenttiin, ja painotettava.


    • Anonyymi

      Kallen kurvin rähmäkäpälät

    • Anonyymi

      Ei NYMFOMAANi hymiöineen saa ihmisiä hiljaiseksi, turha on yrittää, vaikka on kuinka fasisti tai fasistilähettiläs.
      Fasismi tulee tuhoutumaan, NYMFOMAANI mukanaan, sen takaan.

      Taas olit yrityksen tehnyt tähän ketjuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1135
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      763
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      723
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      718
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      679
    6. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      221
      669
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      602
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe