Golf Sky meni sitten konkurssiin.
Suht vasta aloittaneena se oli oikeastaan ainut liike, jota käytin. Mikä olisi nyt Pirkanmaalla hyvä golf-liike tilalle?
Golf Sky konkurssiin
13
899
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs kaipailisit? Minä ja Håkan käydään välillä Pirkanmaalla puttailemassa. Voidaan joskus tuoda kaikenlaisia välineitä jos sun jonkinlaisiin tarpeisiin:)
- Anonyymi
No sulla nyt ei niillä työttömyyskorvauksilla ole varaa mitään harrastaa. Ehkä korkeintaan tumputtaa sossun maksamassa luukussa vanhan läppärin ääressä. Mee töihin, pummi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sulla nyt ei niillä työttömyyskorvauksilla ole varaa mitään harrastaa. Ehkä korkeintaan tumputtaa sossun maksamassa luukussa vanhan läppärin ääressä. Mee töihin, pummi.
Anteeksi, hyvä veli? Että kuinka?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anteeksi, hyvä veli? Että kuinka?
Espoon Suomenojalle tulee Golf center myymälä skyn entisiin tiloihin ? On iso ja kallis tila .
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18113249E
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Meni kai konkkaan. Tupauunot velka-Audeilla ajavat kun eivät kannata paikallista toimintaa, vaan tilaavat välineensä ties mistä
- Anonyymi
Suomessa on golfmyymälä hankalaa perustaa kun pelaajien määrät on niin pieniä, ja jotkut tilailee nettikaupasta jos ovat päässeet kokeilemaan jossain demopäivillä. Kun Suomessa myydään 500 mailasettiä niin voittomarginaali pitää olla kovempi kuin 5000 mailasetissä. Floridassa on golfinpelaajia melkein yhtä paljon kuin Suomessa asukkaita ? 70-80 luvulla kun tehtiin golfmatkoja USA:n niin usein mukana tuli uudet mailat. Ei tulli niitä syynännyt oliko samat mailat mennessä kuin palatessa Suomeen? Floridassa paikalliset golf myymälät kävivät esittelemässä hotelleissa Suomalaisille mailoja, kaupat tuli kun hinnat oli sopivia.
- Anonyymi
Tyry kuitenkin ehti hypätä uppoavasta laivasta rahakassin kanssa
- Anonyymi
Oli niin iso ja pramea liike Espoossa Suomenojalla, mahtava valikoima hinnat Ok mutta liian iso Suomeen. Kallis ja suuri varasto ja ylikokoinen liiketila ? Sääli että meni nurin .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli niin iso ja pramea liike Espoossa Suomenojalla, mahtava valikoima hinnat Ok mutta liian iso Suomeen. Kallis ja suuri varasto ja ylikokoinen liiketila ? Sääli että meni nurin .
Ei säälitä yhtään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei säälitä yhtään.
Golf Centerillä hommaa saada niin iso liiketila kannattamaan, ei ole helppo juttu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei säälitä yhtään.
Niin kateushan on suomalaisen mielen käyttövoima, kenelläkään ei saa mennä paremmin kuin minulla? Aina jos pystyy sanomaan toisista jotain ilkeää niin tulee hyvä mieli, eikö niin ?
- Anonyymi
Me Håkanin kanssa on pohdittu, jos pantas pullat uuniin, ja perustettais ihan oma toimipiste. Ainakin alullepanoa on kovasti pohdittu, ja jos mailapojat innostuu tiimiin mukaan, saattaa sellainen yhteishyvä jököttää kuin kivijalka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie806992Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816313Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532502Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant592183Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431509- 141502
- 1981240