Miten saisin itteni peseen hampaat useammin ja lyhyemmässä ajassa?a

Hei

Mulla on ongelmia hampaan pesun kanssa. Haluaisin pestä hampaat joka päivä terveyden vuoksi. Vähintään kerran päivässä. Mulla ei tuu pestyy hampaita kuin kerran pari viikossa. Pesen tarkkaan joka hampaan ja ikenen kohdan. Pesu järjestykseni on ensin sisäpinnat,sitten ulkopinnat ja vikana purupinnat. Miten saisin pestyy hampaat joka päivä? Miten saisin pestyy hampaat hyvin mutta kohtuu ajassa? Enintään vaikka 5minuutissa.

Apua kaipaan. Mulla ei tuu pestyy hampaita joka päivä kun se on mulle niin aikaa vievää ja työlästä. Haluaisin pestä useammin ja lyhyemmässä ajassa. Lyhyemmässä ajassa mutta hyvin. Mulle voi tulla sairaskohtaus tai vakava sairaus kun pesen niin harvoin. Miten saisin siis pestyy hampaat joka päivä,max 5minuutissa mutta hyvin? Mulla menee hampaan pesussa aikaa varmaan 10-15min ainakin. Joskus pidempäänkin. Välillä pesen sähköharjalla,välillä tavallisella.


Ei tuu siis pestyy joka päivä hampaita kun se niin vaikeaa. Pesen kyllä aina hyvin kun pesen. Se on ongelmani että pesen hyvin mutta menee niin kauan siinä pesussa. Haluun pestä hyvin mutta miten oppisin peseen hyvin mutta kohtuu ajassa? Auttakaa. Asun tuetussa paikassa jossa aina ohjaajat paikalla. Monesti ohjaaja on henkisenä tukena kun pesen hampaat. Mutta silti se jumittaa.
Ei tuu siis pestyy hampaita riittävän usein sen vuoksi kun se työlästä mulle. Miten siis saisin itteni peseen vähintään joka ilta hampaat ja kohtuu ajassa mutta silti hyvin joka hampaan ja ikenen kohdasta?


Terv erilainenomaperäinen

3

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pese aamuin ja illoin niin menettelee vähemmän perusteellinenkin, langatakin pitäisi edes muutama kerta viikkoon

    • Anonyymi

      Hampaat pitäisi harjata joka päivä sekä aamulla että illalla. Tehokkaimmin ja nopeasti se onnistuu sähköhammasharjalla. Viidessä minuutissa harjaa hampaat hyvin.

      Pidä hammasharja aina ladattuna ja helposti saatavilla. Se nopeuttaa hommaa.
      Itse katselen ikkunasta ulos hampaita harjatessa, peilin edessä on tylsää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      36
      2499
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2313
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2054
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      37
      1771
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1688
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      32
      1121
    7. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1037
    8. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      995
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      942
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      904
    Aihe