Katselin tuossa Hairstorelta nuita hopeashampoita, ja mietin että kumpi näistä on parempaa: Serié Expert Silver vai Catch The Color Silverblond shampoo? Onko eroja? Pitäs tilata, kun pehko jäi vaalennuksen jälkeen oranssihtavaksi.
Hopeashampoosta (taas)!
Lady
8965
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jotkut ovat haukkuneet tota lorealii ja cutrinin hopeashampoo on niin uus et siit ei oo oikee kellää kokemuksii. laita siihen tuotehakuun hopeashampoo. Sitten lisäät ostoskoriin sen bonacuren hopeashampoon. Se on ihan hyvää. Mulla on sitä.
oon ollu ite samassa tilanteessa ja mulla auttoi lorealin silver serie expert. sen jälkeen laiton parturista ostetun helmiäis vaaleen värin semmonen hammastahna tuupin näkösen.
kokeilin heti cutrinin catch the color silverblond shampoota sekä käytin saman sarjan silverblond hoitoainetta. on todella tehokas :) mulla toimi hyvin. jos hiukset on jääny oranssiks ne ei kyllä hopeeshampoolla muutu. tarvitaan vielä vaalennusta lisää.. jos hiukset kestää.
Kun pitää sen n. 5 - 10 minuuttia per kerta ja sitten huuhtelee pois! Sulla ei taida olla itsellä kokemusta värinpoiston jälkeisistä toimenpiteistä!
Mulla jäi ihan kirkkaan oranssiksi tukka värinpoiston jälkeen ja joka pesun yhteydessä laitoin n. 5 -10 minuutiksi bonacuren (todella vahva) hopeashampoota ja niin oli kuukauden päästä nätin näköinen, eikä tarvinnut rasittaa tukkaa sitä värjäämällä tai tekemällä lisää värinpoistoja!!
Sä et kirkkaan oranssista saa kauniin vaaleeta millään hopeashampoolla saatana. Voin tietysti olla väärässä mutta epäilen että et saa oranssista valkosta hopeashampoolla...
jos tukkaan on jääny oranssia sitä voi yrittää saada pois silver shampoolla..ite en kuitenkaa lähtis enää vaalentamaan vaa neutraloisin keltasuutta/oranssisuutta violetilla.
Ostin Curtinin sinistä hopeashampoota. Kampaaja suositteli. Pitäisi auttaa. Kiitos vastanneille!
Ostin Curtinin sinistä hopeashampoota. Kampaaja suositteli. Pitäisi auttaa. Kiitos vastanneille!