Saitteko kutsua linnanjuhliin?

Minulle ei suureksi järkytykseni tullut. Olin jo ostanut uuden puvun ja lentolipun Helsinkiin.

Toki olin jo sopinut treffitkin saadakseni daamin kyseisiin pippaloihin.

Mutta ei, ei ole kutsua näkynyt! Onkohan posti hukannut sen?

>simiti<
25296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Täällä on postinkulku tunnetusti hitaanpuolista. Jään odottamaan kutsua tähän postilaatikon viereen. Kyllä se sieltä tulee. Se on varmasti jo matkalla.... 😀

Äänestä

Oliko kovakin pettymys?

Ei taida linnanjuhliin saada viedä mitään hieman epämääräistä kantakuppilasta haettua seuralaista. 😆Kutsut tulee myös seuralaisille nimellä ja vain vakituiset puolisot saa kutsun. Ainakin omissa tutuissa, joskus kauan sitten avoliitto tai kihlaus on riittänyt avec-kutsuksi, mutta tyttö/poikaystäviä ei muuten ole kutsuttu.

Äänestä
  • Pitäisikö linnan juhlissa olla erillinen kurppakiintiö?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Pitäisikö linnan juhlissa olla erillinen kurppakiintiö?

    Ikä usein lisää ansioita, paitsi urheiluissa, joten selkeästi varmaan on keski-ikäisten bileet. En ole itse kutsua saanut, enkä odota saavanikaan.

    Äänestä

Sain. Taas. Oli jo seitsemäs kerta, mutta kuten aiemminkin, kieltäydyin kohteliaasti. Eikä kyse ole kannanotosta tai politiikasta, minä en vain viihdy tuon kaltaisissa tilaisuuksissa.

Äänestä
  • Stalkkereita linnanjuhliin? Kaipa se seinäntäytteestä menee

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Stalkkereita linnanjuhliin? Kaipa se seinäntäytteestä menee

    Taitosi luetun ymmärtämisen osalta näyttävät hiukan sakkaavan. Kansalaisopistot tarjoavat siihen apua edullisesti.

    Äänestä

  • randombypasser kirjoitti:

    Taitosi luetun ymmärtämisen osalta näyttävät hiukan sakkaavan. Kansalaisopistot tarjoavat siihen apua edullisesti.

    Sakkaa sakkaa. Sano raipelle terkkuja

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Sakkaa sakkaa. Sano raipelle terkkuja

    Näyttävät sakkaavan hieman enemmän kuin hiukan.

    Äänestä

Ootatteko kutsua juhliin kuten Spede hänen sketsissään? Kyttää eteisessään milloin posteljooni käy tiputtamassa kutsun. En menisi juhliin vaikka saisinkin kutsun. En kuuluisi joukkoon ja se on muutenkin sellaista elitististä narskujen biletystä. Ehkä jonkun boheemin seuraan voisin korkeintaan liittyä. Keskisarjan tai veltto virtasen ääreen dokaamaan ja haukkumaan koko tapahtuma keskenämme pystyyn :).

Äänestä

En ole saanut. Ihmettelen kyllä, miksi. Tai sitten ei tosiaan ole vielä tullut perille, voi kun ei nyt vaan posti hukkaisi.

Äänestä

Arvasivat etten tulisi, joten eivät lähettäneet.

Äänestä

postissa voi tosiaan viipyä se asiakirjs saapuu perille

Äänestä

Tulihan se kuten joka vuosi. Valitettavasti joudun aina sanomaan ei kiitos, koska salaiselle agentille ei linnan booli sovi

Äänestä

nykyään ksikissa laskuissakin pitää olls 50-ilman korkos ja kulujs

Äänestä

NO IHME KYLLÄ ON!
OLETKOS KATSONUT SÄHKÖPOSTIA JA ROSKAPOSTISTA.
NYKYÄÄN EI ENÄÄ PAPERI-POSTIA LÄHETETÄ.

Kannattaa kuitenkin tuo huora käydä nussimassa, pikkujouluaikaan jo käyttää, jos se kutsu on jonnekin kadonnut, eikä uutta tule.

Äänestä
  • Kovin sanoit rumazti. Mutta ei haittaa koska kyseessä olisi hypoteettinen seuraraìnen

    >simiti<

    Äänestä

Paavi Väyrynen ei saannut ja syy siihen on etelän mediapeli sillä nyt Vuokko joutui sijaiskärsijäksi kun Paavi ei saanut kutsua.

Äänestä

Postiin ei voi luottaa.

Posti toimii vain silloin, kun jotain paskaa sataa varjolle.

(naurua)

Äänestä

Mitäkähän vattua siellä tekisin? Mässäilisin yhteiskunnan rahoilla ja veisin vähävaraisilta lapsilta leivän pöydästä? Ei kiitos. En edes katso töllöstä moista possuilua💩

Äänestä

On se hyvä jos jotkut voivat juhlia itsenäisyyttä veronmaksajien varoilla.

AV

Äänestä

mielestäni hassu ohjelma tuo Amazing Race nuo hiihtäjätytöt hassuja Mari ja Kaisa höpötää hassuista kilpailuistakin keskenään

Äänestä

Minä sain perintätoimistolta karhumakirjeen !

Äänestä

Minunkaan kutsu ei ole tullut. Kumma kun posti hukannut juuri Sinkut-palstalaisten kutsut...😮

Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minulle ei suureksi järkytykseni tullut. Olin jo ostanut uuden puvun ja lentolipun Helsinkiin.

Toki olin jo sopinut treffitkin saadakseni daamin kyseisiin pippaloihin.

Mutta ei, ei ole kutsua näkynyt! Onkohan posti hukannut sen?

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu