Nyt tuli diarra housuun

Anonyymi-ap

Rajojen tai silmiemme sulkeminen näiden ihmisten kärsimykseltä on lyhytnäköinen ratkaisu, joka ei estä hädänalaisten ihmisten pyrkimistä kohti Suomea ja muuta Eurooppaa, Diarra sanoo tiedotteessaan.

– Sen sijaan, että pyrkisimme ratkomaan varsinaista ongelmaa, hallitus leikkaa ideologisista syistä dramaattisesti pakolaiskiintiötä ja kehitysyhteistyön rahoitusta. Tässä ei ole mitään järkeä, hän jatkaa.

Hallituksen tavoitteena on laskea Suomen kiintiö 500 pakolaiseen, joka on koko 2000-luvun alhaisin määrä. Tänä vuonna Suomi ottaa 1 050 pakolaista. Edellisenä vuonna määrä oli 1 500 pakolaista.

Diarran mielestä Suomen on pikaisesti moninkertaistettava pakolaiskiintiönsä ja kannettava vastuunsa.

– Vain tukemalla paikallisia yhteiskuntia ja tarjoamalla laillisia väyliä Eurooppaan voimme kestävällä viedä Venäjältä mahdollisuuden käyttää hyväkseen turvaa hakevia ihmisiä, hän sanoo.

Diarra vaatii, että hallitus nostaa ensi vuoden pakolaiskiintiön 3 000 pakolaiseen.

https://www.verkkouutiset.fi/a/vihreiden-fatim-diarra-pakolaiskiintio-moninkertaistettava-vastauksena-venajan-toimiin/#d2bcf97e

6

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asuuko Honkasalon kanssa?

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍒 ­N­y­m­­­f­­­o­­m­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18134144K

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


      • Anonyymi

        Stenman kritisoi Savolaista. Hallitus teki päätöksen, jaarittelijat jäivät pohtimaan oikeusvaltion oikeutta suojella kansalaisiaan.


    • Anonyymi

      Diarran veljen firmalla on verot jääneet maksamatta.
      Vitunleijaa sentään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      159
      10961
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      114
      6232
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      170
      5577
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      84
      5484
    5. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      166
      4435
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      76
      4366
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      39
      3846
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      53
      3840
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      17
      3504
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      85
      3100
    Aihe