Nyt tuli diarra housuun

Anonyymi-ap

Rajojen tai silmiemme sulkeminen näiden ihmisten kärsimykseltä on lyhytnäköinen ratkaisu, joka ei estä hädänalaisten ihmisten pyrkimistä kohti Suomea ja muuta Eurooppaa, Diarra sanoo tiedotteessaan.

– Sen sijaan, että pyrkisimme ratkomaan varsinaista ongelmaa, hallitus leikkaa ideologisista syistä dramaattisesti pakolaiskiintiötä ja kehitysyhteistyön rahoitusta. Tässä ei ole mitään järkeä, hän jatkaa.

Hallituksen tavoitteena on laskea Suomen kiintiö 500 pakolaiseen, joka on koko 2000-luvun alhaisin määrä. Tänä vuonna Suomi ottaa 1 050 pakolaista. Edellisenä vuonna määrä oli 1 500 pakolaista.

Diarran mielestä Suomen on pikaisesti moninkertaistettava pakolaiskiintiönsä ja kannettava vastuunsa.

– Vain tukemalla paikallisia yhteiskuntia ja tarjoamalla laillisia väyliä Eurooppaan voimme kestävällä viedä Venäjältä mahdollisuuden käyttää hyväkseen turvaa hakevia ihmisiä, hän sanoo.

Diarra vaatii, että hallitus nostaa ensi vuoden pakolaiskiintiön 3 000 pakolaiseen.

https://www.verkkouutiset.fi/a/vihreiden-fatim-diarra-pakolaiskiintio-moninkertaistettava-vastauksena-venajan-toimiin/#d2bcf97e

6

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asuuko Honkasalon kanssa?

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍒 ­N­y­m­­­f­­­o­­m­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18134144K

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


      • Anonyymi

        Stenman kritisoi Savolaista. Hallitus teki päätöksen, jaarittelijat jäivät pohtimaan oikeusvaltion oikeutta suojella kansalaisiaan.


    • Anonyymi

      Diarran veljen firmalla on verot jääneet maksamatta.
      Vitunleijaa sentään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      141
      6325
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      71
      5249
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3685
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3290
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      117
      2467
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2286
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2038
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1618
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1366
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1198
    Aihe