Kalliomäki eroaa

Kalliomäki eroaa valtiovarainministerin paikalta ja tekee tilaa Heinikselle (?), kertoi TV-uutiset

Antti jättää uppoavan laivan
4398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuplaverotukseen siirtyminen oli huono idea, porukkaa lempataan pihalle ja firmat siirtyvät pois.

Samoin ruumiinryöstön jatkaminen, jopa sossu-onnelassa Ruotsissa perintövero lopetettiin etuajassa että tsunamiuhrien perheet eivät kärsisi. Antti lähetti etsintäpartioita.

Ei silti, Heinis tuhoaa Suomen lopullisesti.

Äänestä
  • Tuplaverotukseen siirtyminen oli erittäin huono siirto.

    Mutta Kalliomäkeä siinä asiassa taisi painostaa Heinäluoma ja Heinäluomaa ammattiliitot SAK etunenässä.

    Ja onhan se selvä että entinen SAK:n mies SAK:ta tottelee (tosin saatta hänellä olla itsellään intresseissä tämä ns. kateellisuuteen perustuva tuplaverotus).

    Mutta miettikääs tätä kauhuskenaariota, entiset SAK:laiset Halonen ja Heinäluoma ovat tasavallan presidenttinä ja pääministerinä!!

    Äänestä

Yritin etsiä, vaan en löytänyt.

Äänestä
  • niinpä niin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eero-poika kirjoitti:

Kalliomäki eroaa valtiovarainministerin paikalta ja tekee tilaa Heinikselle (?), kertoi TV-uutiset

Antti jättää uppoavan laivan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu