Hei työnantajat!
Lukekaahan ko.linkki keskiviikon 1.6. SS.sta.
http://nl.zavo.net/nl/light/keskiviikko/2621088.htm
Ihan hirvittää näin työntekijänä mihin nämä tyhjäpäät hoitotyön arvostuksen oikein ajavat?!
Nämä hoitotyön tulevat toivot tulevat töihin vaikka puoli-ilmaiseksi, kunhan saavat vaan olla TÖISSÄ. Maksettava palkka tuntuu kyllä heistäkin pieneltä, ja ei sillä perhettä elätä, mutta onneksi rahat riittävät kaupungin vuokra-asuntoon ja ruokaan nakkikojulla. Kaupungin isät hykertelee. Kyllä on terveyden huolto-oppilaitoksen AIVOPESU mennyt perille, onnittelen!
Mikä muu ammattikunta opastaa tulevia nuoriaan palkattomuuteen. Pätevästä työstä ja työntekijästä maksetaan kunnon korvaus, eikä omaa osaamista anneta puoli-ilmaiseksi vai miten on korvaus esim. remonttimiehille tai huoltomiehille? Palkka työntekijälle on molemmin puolinen suoritteen mitta ja arvostus!!
ILMAISTA TYÖVOIMAA SAVOSSA
7
2540
Vastaukset
- työtönniilo
Älä huoli. Kyllä nämä airheadit oppii aikanaan että nykyään työtä tehdään rahan takia. Kutsumuksella ei saa vuokraa maksetuksi. Ei sitten millään vaikka kuinka haluaisi.
Ei silti pidä rutata näiden neitien ajatuksia. Jos ei kenelläkään olisi positiivisia asenteita, olisi täällä melko synkkää. - PorsasUrhea
Niuvanniemeenhä ne neidot ovat menossa.
Vapaaehtoisesti sentään, joskin tarpeesta.
RÖH~ - Fakta
Lähihoitajat tunnetusti eivät ole kovin välkkyä porukkaa.
Ja sitten vielä ihmetellään, miksi naisvaltaisilla aloilla on huono palkkaus...- sanottuna...
aikamoista yleistystä tuo: "lähihoitajat ei tunnetusti ole kovin välkkyjä" !!!!
- kielenkäyttöä
sanottuna... kirjoitti:
aikamoista yleistystä tuo: "lähihoitajat ei tunnetusti ole kovin välkkyjä" !!!!
Loukkaavaa sananmuotoa Savossa.
No savolaiset ovat savolaisia vaikka rasvassa paistais.
Käytöstapoja ja hienotunteisuutta ei ole läheskään kaikilla juuri minkäänlaisia.
Lähihoitajat tekevät tärkeää ihmisläheistä työtä. Valitettavasti sitä ei arvosteta rahallisesti.Tyhmiä toisi tyhmiä olette te, jotka noin tylysti tuomitsette lähimmäisenne.
- linkki*
suljettu väliaikaisesti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3862930SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1021686- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12982Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön265981- 40854