Parantaako nikotiini kestävyyttä? Kiihdyttää sykettä, jolloin jalkoihin virtaa enemmän happea? Laillinen doping? Etenkin nuorten salillakävijöiden suosiossa nikotiini.
Nikotiinipussit ja juoksu
30
1196
Vastaukset
- Anonyymi
Valido kertoi joskus juosseensa nuuskan voimalla. Sitten meni selkä. En suosittele.
Vaikea sanoa, onko nikotiinista hyötyä juoksuun. Siitä on jo vuosia, kun tupruttelin ennen lenkkiä. Onhan se voimakas piriste verrattuna kahviin, mutta tiedä sitten.
- Anonyymi
Kehonrakennusvoorumilla ainakin mainostetaan estoitta nikotiinipusseja. Eivät kai juoksijat sellaisia käytä?
- Anonyymi
Tupakointi epätrendikästä, mutta nuoret urheilijat koukussa nikotiinin. Itse lopetin alkuunsa käytön, kun huippasi päässä.
- Anonyymi
Eivät juoksijat tietenkään mitään nikotiinia käytä. Ainoastaan narkit sellaisia käyttävät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät juoksijat tietenkään mitään nikotiinia käytä. Ainoastaan narkit sellaisia käyttävät.
Juu. Mielen heikkoutta nikotiiniriippuvuus. Vauvalle tutti suuhun.
- Anonyymi
Pyrkivät agressiivisella mainonnalla saamaan nuoria nalkkiin. Todella epäilyttävää toimintaa urheilijaesikuvilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pyrkivät agressiivisella mainonnalla saamaan nuoria nalkkiin. Todella epäilyttävää toimintaa urheilijaesikuvilta.
Ei roinaava ja nikotiinia käyttävä kehonrakentaja ole mikään urheilija, vaan narkki.
- Anonyymi
Oon itse raskaan sarjan suomenmestari nyrkkeilyssä, ja käytän omaa sponsoriani (https://denssit.fi). On ihan jees.
- Anonyymi
En käytä nikotiinipusseja. Aiheuttavat riipuvuutta ja sykkeen nousua.
- Anonyymi
Nikotiini heikentää verenvirtausta supistamalla verisuonia ja siten hapen kuljetusta lihaksiin. Eli suomeksi sanottuna nikotiini heikentää suorituskykyä.
Parempi juoda Pepsi Maxia kuin laittaa nuuskaa huuleen.
- Anonyymi
Nikotiinin käyttö supistaa verisuonia ja väsyttää.
- Anonyymi
Kiakkopiireissä roskikset täynnä imeskelypusseja
Dopamiinit ja Endorfiinit - Anonyymi
Pepsi Maxi se vasta Myrkkyä onkin.
- Anonyymi
Itse juon Rainbown sokeritonta kolaa.
- Anonyymi
Vapettamalla keuhkot auki.
- Anonyymi
Miula sykkeet koholla ilman nikotiiniakin. Millä doupilla saisi sykkeitä alemmaksi?
- Anonyymi
Juomalla punajuurimehua puoli litraa päivässä.
- Anonyymi
Nikotiini tehokas piriste laihuttajalle. Vie nälän tunteen ja laihtuu.
- Anonyymi
Convoy ukoille kiitti nikotiinii
- Anonyymi
SYDÄNLÄÄKÄRIN vastaanotolla on noussut esiin huolestuttava uusi ilmiö, joka koskee etenkin nuorempia potilaita.
– Jokin aika sitten vastaanotolleni tuli 35-vuotias urheilua harrastava terve mies, joka ihmetteli, miksi hänen sydämensä oli alkanut tykyttää. Hänellä oli rytmihäiriö, jonka syyksi paljastuivat nikotiinipussit, kertoo kardiologian erikoislääkäri Anna-Mari Hekkala, joka toimii Sydänliiton ylilääkärinä. Miula nikotiini alentaa hölkkäsykettä. Lenkit sujuvat rennommin. En ymmärrä vaikutusmekanismia, kun käytännön kokemukset eroavat valistuspuheista.
- Anonyymi
Pietu oikarisen kannattasi siirtyä nikotiinipussien käyttäjäksi kun ei tupakki hotsita
- Anonyymi
Partajeesus lihosi lopetettuaan nikotiinin.
- Anonyymi
Samoin minä lihosin lopetettua nikotiinin. Ja juoksuvauhit hidastui yli puoli minuuttia kilometrillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samoin minä lihosin lopetettua nikotiinin. Ja juoksuvauhit hidastui yli puoli minuuttia kilometrillä.
mikset tupruttelisi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mikset tupruttelisi?
Mieluummin hias kuin nopea ja syöpäkuolema.
- Anonyymi
Nikotiinipussikaupat loppuneet.
Eikö hotsita hölkätä mälli suussa?
Oliko lyhyt muoti? - Anonyymi
Onko nikotiini joku juttu ultrapiireissä? Yksi jos toinenkin ultraaja tunnustanut käyttäneensä vuosikaudet nikotiinia, ja lopettaa nyt. Mahtaakohan enää jalka nousta?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922175Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669237Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.206472Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795836Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294866HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.834483Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894271"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760