Kotiisi tulis 1 leila leipoo ohjelman leila 2 nigellan herkut nigella vai 3 mailis penttilä ja sen kanssa saisit viettää koko loppu vuoden yhdessä
Minkä leipomuksia haluaisit syödä
Anonyymi-ap
12269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ottaisit nigellan
Laittaa koksua sekkaan
Mä teen omat sörsselit
En tunne noista yhtäkään. Tiedän hyvän kirpparin, josta saa paikallismummojen pullaa. Ne on hyviä.
-keinovaginamies-
Mummot varasti koululaisten myyntipöydästä prismasta kaksi äitien myyntiin tekemään kahvikakkua, ettäs kehtaavat.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3033e91a-ca85-45cb-8c96-3869d8371d94
"Vartijan mukaan valvontakameran tallenteesta selvisi, että kaksi iäkkäämpää naista olivat pälyilleet ympärilleen myyntipöydän kupeessa. Ilmeisesti todettuaan, ettei silminnäkijöitä ollut, mummot nappasivat kakut mukaansa ja poistuivat paikalta."
joitain hyviä hampurilaistarjouksiakin oli k-kaupoissa 3kpl 2,4eur joihin lisää aitten juttuja mutta mutta aika hyvä pihvi noissa.
... pakkanen kiristyy, ulko näyttää nyt -17.3...
Vaikka en alkoholia käytä tykkään niistä joita sanotaan rommileivoksiksi. Neliskanttisia suklaalla päällystettyjä joissa on R kirjain päällä.
On sitten hyviä 🤤
Ei tuu muuta mieleen nyt. Tässä kun yrittänyt pihistellä tuon makean kanssa niin tottakai sitä tekee vaan enemmän mieli.
Vähän sama se on kaiken muunkin kanssa.. 🙄
Palsta täällä - 12 nyt. Ja sähkön hintaan vaan kipuaa ylemmäs päivä päivältä.
Siis pakkasta
Leivon leivon leivonnaisia - "Simo Salminen"
Palstalla tykätään Mailiksesta ;)
En huoli noita, mutta Tina Nordströmin kelpuutan.
Ai niin ja tuokin saisi viettää loppuvuotensa jossain muualla.