ValeVas-PetosKok-Siimes Surströmming Oligarkin, viha kouluttamattomaksi pahoinpideltyjä kohtaan

Anonyymi-ap

Venäläisruotsinkieliset taitavat olla enemmistönä, Suomen eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä ja sen mukaisia ovat myös Pisa-tulokset.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18012460/korruptiosiimes-valehtelee-ek-ylessa-elakerahastoista-kehtaakin

Vihalla kouluttamattomia, vakavan perhe-lähisuhde-ym väkivallan kohteita kohtaan, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyjä, Suomen vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita kohtaan, EI saa hyviä Pisa-tuloksia, vaan juurikin sitä päinvastaista, jota nyt Suomi niittää, sitä se on kylvänyt, vihaa heikoimpiaan ja haavoittuvimpiaan kohtaan, siitä koko ajan huononevat Pisa-tulokset kertovat.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952812/suomen-suurin-tabu-sananvapaudet-estetty-ortodoksikirkon-porssivarallisuudet#comment-122244740

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18122263/oho!-suvi-anne-siimes-tukee-stubbia-presidentiksi#comment-124430291

Ovat niin liberaaleja mielestään, nuo verokeitaisiin kansamme rahat ryöstäneet, Venäjänruotsinkieliset, joita enemmistö eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, alkaa nykyisin olla. Niiden vihaväkivalta, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyä, Suomen eläkeläisväestöä kohtaan, on Pisa-romahdusten taustalla. Valtio ja yhteiskunta on juuri niin vahva, kuin sen haavoittuvimmat ja heikoimmassa asemassa olevat kansalaiset ovat.

5

1138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moniko hyväuskoinen suomalainen, edes tietää, että eduskunnassa on venäjänruotsinkielisiä ja kuinka Ahtisaari nimi olikin käännös, sikäläisestä Adolfsonista, sattumoisin samaa nimeä kuin kolmannessa valtakunnassa ja yhteydet Azov-Neonazeihin hmmmm...

      • Anonyymi

        SURSILLI- SUKUA?


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18146544/azov-neonazit-avasivat-porssirikollis-poliitikoille-ovet-verokeitaiden-paratiiseihin

      Azov-KorruptioKiuru-Oligarkki pahoinpiteli eläkeläisväestön, äärimmäiseen köyhyyteen pilkka-vale-eläkekorotuksineen, ja vielä kehtaa esiintyä, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamisen mainoksena. Häpeä ei ainakaan estä korruptiopoliitikkoja, ryöstämästä kansamme oikeusturvaan, tarkoitettuja valtavia varallisuuksia, niin härskiä näytelmää vetävät valiokunnissaan jälleen.

    • Anonyymi

      Hyväuskoiset suomalaiset, eivät osanneet varoa, Azov-Neonazi-ukrainanvenäläisiä, joiden kanssa eduskunnan yksipuoluejärjestelmäksi muuttaneet korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, erityisesti venäjänruotsinkieliset, ryöstivät muun Suomen väestön, taloudellisen oikeusturvankin, valtion ja eläkerahastot, itselleen ja ahneille sisäpiireilleen verokeitaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18146544/azov-neonazit-avasivat-porssirikollis-poliitikoille-ovet-verokeitaiden-paratiiseihin

      Moniko tiesi, että esim. Ahtisaari olikin oikealta nimeltään Adolfson, venäjänruotsikielisiä ?

    • Anonyymi

      Valevasemmistolainen saa hyvän palkkion pörssirikollisperillisilleen siitä, että hautoo ihmiselämiin tarkoitettuja eläkerahastoja, pörssirikollisille verokeitaisiin, leveän takalistonsa alla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18154094/kansanmurha-elakelaiskoyhyyteen-pahoinpidellyilla-kaynnissa-suomessa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      40
      8587
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6378
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      119
      4538
    4. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      74
      4531
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      159
      4428
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      69
      2983
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      165
      2166
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2068
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      151
      1982
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      48
      1785
    Aihe