Kun MTV uutiset haastatteli Mika Aaltola, näki ja kuuli selvästi Mikan olevan juhlatuulella. Vähän oli jo nautittu ja sanoi vielä kuplivaa ainakin pitää vielä saada.
Mika hoitaa pressankin hommat vaikka pienessä sievässä. On se kova.
Mika hoitaa pressankin hommat vaikka pienessä sievässä. On se kova.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tässäpä vaihtoehto Aaltolalle.
#pressayah #parastasuomelle
Äänestetään Sari Essayah presidentiksi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18010566/aanestetaan-sari-essayah-presidentiksi
MIKSI Sari Essayah paras valinta presidentiksi?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18065664/miksi-sari-essayah-paras-valinta-presidentiksi
Sari Essayah voittaisi Stubbin tai Haaviston toisella kierroksella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18052273/sari-essayah-voittaisi-stubbin-tai-haaviston-toisella-kierroksella
Sijoituskästi pitkä Essayh haastattelu
https://m.youtube.com/watch?v=mnxntu0NXKY
Sanna Ukkola tenttaa Saria
https://www.permanto.fi/embed/video/229401409/267875007
Radio Dein presidentinvaalitentti – Sari Essayah
https://m.youtube.com/watch?v=AtHcU-sKCsY&pp=ygUWU2FyaSBlc3NheWFqIHJhZGlvIGRlaQ==
Kansakunna tila
https://m.youtube.com/watch?v=xOhnyeDqgPI
Aaltolalla voi olla mahdollisuuksia tulevissa vaaaleissa. Stubbilla on menneisyytensä koulukiusaajana, jossa uhrina ollut näkövammainen ja Haavistollakin on ehkä jotain luurankoja kaapissaan. Naisistakaan ei oikein kukaan ole mitat täyttävä. Rehnillä on kyllä poliittista kokemusta, mutta sopineeko sittenkään luonteensa puolesta?
Aaltola presidentiksi ?! Ei nappaa.
Hyvä Mika!
Itsenäisyyspäivän juhlissa pitää olla juhlatuulella, eikä tehdä niin kuin vasemmisto, joka Arhinmäen johdolla kivittää poliisihevosia anarkistien ja vasemmiston yhteismellakoissa Töölössä.
Ei tuosta pressaa tule.
Kenestä ei tule?
Kenestä sitten tulee?
Luulis, että presidentin tehtävä olisi ohjata kansaa raittiuden tielle ja näinollen alkoholia ei tarjoiltasi linnassa, mutta ei, ilmeisesti Sale haluaa, että loppuillasta kaikki on päissään kuin tuntemattoman ellunkanat kun killittivät kiljua prkl.
Ainahan voit äänestää Essayahia.
Ja Li Anderson on kunnon nainen ja vahva johtaja.
Onko hän nyt sitten jonkinlainen uskonlahkolainen, kuten on vihjailtu??