Kiinnostaisi tietää, miten olette selvinneet muusikon kanssa parisuhteessa. Miten kestätte, ettei mustasukkaisuus iske ? Luotatko kumppaniisi sataprosenttisesti?
Muusikon parisuhde
5
512
Vastaukset
- Anonyymi
Aika pukkeja.
- Anonyymi
Joo ei. Tunnen pitkän listan muusikkoja ja jokainen on jossain vaiheessa tarttunut tyrkkyyn. tilaisuus tehnyt ns. varkaan. Syviä ystävyyksiä luovien ihmisten kanssa jäänyt omista rakkaussuhteista, mutta kyllä on sydän olluy rikki monta kertaa. Nyt naimisissa ihanan insinöörin kanssa, en millään olis jaksanu katella "kotoa" käsin sitä keikka ja kiertue säätöä. välissä ollaan aina reeniksellä, jossain kaverilla saunassa tai muualla viihteellä, koti ja perhe on vaan koska narsistit tarvii kulissin ja jonkun pesemään kalsareita.
kuka muu kun narsisti tunter polttavaa tarvetta esiintyä yleisölle? saada ihmismassassa aikaan jotain tunnereaktiota?ihailua? normoille riittää et on varaa maksaa laskut, osta ruokaa, harrastaa. näille luovien alojen personallisuushäiriöille tärkeintä on aina minä.
Vahva suositus on, että rakastu pragmaattiseen ja ystävysty taidehörhöön, toimii itellä. Joten kaikilla.
Varo insinööritaiteilijoita, niillä viiraa tuplasti - Anonyymi
22v toimin keikkamuusikkona suomessa ja muuallakin. Tuhansia muusikoita tavanneena ja takahuoneen tyrkyt tavanneena.
2 muusikkoa tiedän nimeltä jotka eivät koskaan pettäneet puolisoaan.
Että sanotaanko näin että todennäköisyydet ei ole puolella tossa kyllä.
Ja kannattaa tottua siihen että olet aika paljon yksin.
Ja yksinäinen.
Tee niinku muidenkin muusikoiden muijat. Hommaat kotiviihdyttäjän keikkareissujen ajaksi.
Kiertueiden ajaksi lämmittelijä miehen että osaat kunnon temput kun miehesi saapuu Onlyfans mimmien kainalosta Berliinin reissulta.
Noh vähän lähti laukalle tuo teksti.
Pahoittelut siitä.
Mutta joo lojaalia miestä on musapiireistä vaikea löytää se on vain fakta. - Anonyymi
Jos on minkäänlaista taipuvaisuutta mustasukkaisuuteen, niin varmasti tuollainen kumppani tulee sitä herättämään. Pitäisi olla täysin immuuni. Varmaankin jokin polyamorinen suhde voisi toimia. Tai jos ei vaan yhtään kiinnosta mitä toinen tekee
- Anonyymi
Itsekin olen ollut parisuhteessa ammattimuusikon kanssa. Koko universumi pyöri juuri hänen ympärillään, varsinainen maailman napa. Ei osaanut antaa mitään, pelkästään ottaa kaiken. En suosittele.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222