Muutaman päivän pelleily maksoi veronmaksajille n.400milj.euroa. No eiköhä Purra ota ne takasin ku korottaa ruoan alv:tä. Kyllä se on heleppo elellä ja tuhlailla toisten rahoja. Tässä ku kuukausi maksellaan veroja niin taas pelleille avataan raja mutta ei hätää työperäset maahanmuuttajat Purralla riittää teille rahaa, Suomalaisille ei riitä.
Valtiolla riittää rahaa
9
502
Vastaukset
- Anonyymi
Absoluuttinen valta turmelee absoluuttisesti! Ryhmänarsismi=Omalle porukalle porkkanaa, muille keppiä.
- Anonyymi
Äänestäkää vaan perseitä jatkossaki.
- Anonyymi
Näin rakkaassa naapurissa ,veliseni.
Uusi rekrytointiupseeri Venäjän armeijaan yrittää saada nuoret miehet menemään lihamyllyyn Ukrainaan.
-He ottavat vastaan ulkomaalaisia vastineeksi siitä, että he saavat kansalaisuuden nopeammin.
-495 000 ruplaa (5 475 dollaria) kertamaksun kokonaismäärä.
-50 000 ruplaa (553 dollaria) ylimääräistä kilometriä kohti etenemistä hyökkäysryhmässä.
-8 000 ruplaa päivässä osallistumisesta (88,49 dollaria) aktiivisiin hyökkäysoperaatioihin.- Anonyymi
Monet örkit eivät ole nähneet rahaa ruzzian armeijaan liittymisen jälkeen. Noin 400 000 päässyt hengestään.
- Anonyymi
Ihmisen elämä on läheltä katsottuna tragediaa, mutta kaukaa katsottuna komediaa.
- Anonyymi
Suomen Pankki:
”Työttömyys- ja sosiaaliturvaan tehtävät leikkaukset voivat vähentää yksityistä kulutusta odotettua enemmän"
Kun tähän lisätään suojaosien poisto ja 100 000 ihmisen tiputtaminen toimeentulotuen varaan niin rumaa jälkeä on tulossa näiden ”työllisyystoimien” myötä.
- Anonyymi
Sössikö Orpo Suomen talouden hoidon EUlle?
Onhan se ironista, että EU-vastaisen puolueen VVM:n vahtivuorolla Suomen talous joutuu EU:n hoitoon.
Toki tämä oli tiedossa jo hallitusta muodostettaessa, ettei mistään tule mitään.- Anonyymi
"Suomen velkaantuminen jatkuu Petteri Orpon hallituskaudella voimakkaana.
Orpon hallitus rikkoi heti menokehykset."
Tämä kaikki rikkaiden veroalen takia.
"Talousosaajat" eli Äärioikeisto hallituksen arvovalinta ajaa Suomen lamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse684490Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053749Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1113377Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.281931Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871185- 90939
- 55895
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125892Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817