Hei kaikki GOOOOOTIT!

Jos haluatte kunnon ANGSTAUSTA kuunnelkaa Peter Hammilliä ja Van der Graaf Generatoria. Siinä todellista synkkyyttä teille muotisynkistelijöille.
31021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niissä 70-luvun levyissä uiskennellaan välillä todella syvissä vesissä. Persoonallista tummaa progea.

Van Der Graaf Generator hienous ei ehkä aukene 69 eyesista pitäville teineille, joille goottius on nahkatakki ja mustat huulet ja Himin juliste.

Kuunnelkaa myös Leonard Cohenin levyjä, varsinkin vanhoja. Siinäpä todellista esigoottia. Cohenin debyytiltä Sisters of Mercykin nimensä nappasi.

Äänestä
  • Ite satun pitämään Van Der Graaf Generatorista vaikka Pidän 69 eyesistä ja HIM on lempibändini...Musiikkimakuhan ei ole aivan yksiselitteinen asia...Ja niin HIMin lisäksi lempibändeihini kuuluu Sisters Of Mercy....Miksette vanhat gootit väi myöntää että hyvää musaa tulee muulloinkin kuin teidän nuoruudessanne, vai onko niin kauhee huomata ettette olekaan kuolemattomia;)?

    Äänestä

  • fuck you finally kirjoitti:

    Ite satun pitämään Van Der Graaf Generatorista vaikka Pidän 69 eyesistä ja HIM on lempibändini...Musiikkimakuhan ei ole aivan yksiselitteinen asia...Ja niin HIMin lisäksi lempibändeihini kuuluu Sisters Of Mercy....Miksette vanhat gootit väi myöntää että hyvää musaa tulee muulloinkin kuin teidän nuoruudessanne, vai onko niin kauhee huomata ettette olekaan kuolemattomia;)?

    Joo. Mä yleistin. Ei silti tarvitse haistatella. Hauskaa, että diggailet musaa laaja-alaisesti, niin kuin pitääkin. Olet oikeassa, että hyvää musaa todella tehdään tänäkin päivänä. Mutta otapa kuule huomioon, että hyvä musa voi tarkoittaa joillekin muuta kuin Himiä tai 69 Eyesia, jotka ovat mielestäni musiikillisesti mitäänsanomattomia. Jälkimmäinen vielä imagoltaankin täysin naurettava pelleryhmä, jonka laulaja ei osaa laulaa. Mulla on oikeus olla tuota mieltä ja sanoa se. Saat sä silti niitä kuunnella, se ei ole mun asiani.

    Äläkä rupea nimittelemään vanhaksi gootiksi. Hippi pikemmin. Sitä paitsi Van Der Graaf ja Cohen tekivät musaa jo ennen syntymäni. Että ei tässä niin kauhean vanhaksi itseään vielä koe, jos kohta ei kuolemattomaksikaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


insert-name-here kirjoitti:

Jos haluatte kunnon ANGSTAUSTA kuunnelkaa Peter Hammilliä ja Van der Graaf Generatoria. Siinä todellista synkkyyttä teille muotisynkistelijöille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu