Tesla vie, muut vikisee..

19236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat
  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    🔞 ­­N­y­m­f­­­o­­­m­­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18196526T

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Tarinassa mainitaan mm.seuraavaa.

" Nyt auton käyttäjä eli viestipalvelu X:ssä nimellä I Like Piano Black esiintyvä henkilö on raportoinut Teslansa tuoreesta kunnosta. "

Lukijan kannattaa ottaa huomioon se, että Teslan ja viestipalvelu X:n omistaa sama mies eli Elon Musk. Onhan ovelasti tehty Tesla-mainos.

Äänestä

Ensimmäiset 180 000km ilman ensimmäistäkään pakollista määräaikaishuoltoa! Kaikkia muita autoja /automerkkejä huolletaan 15 - 30tkm tai vuoden välein. Bensaan ja huoltoihin olisi polttiksilla 600 000km matkalla kulunut noin 70 000€ rahaa.

Repikää siitä!

Äänestä

tesla, hihhhiihhhoohoohhooo!
Perässähiihtäjän merkki.

Äänestä

Tesla on nykyajan Morris Marina. Marina on tosin luotettavampi ja parempi ajaa.

Äänestä
  • Tosin et ole koskaan edes istunut Teslassa, eikä sinulla ole rahaa Teslan ostamiseen.
    Ajele sinä vaan sillä 20 vuotta vanhalla tojotallasi.

    Äänestä

  • Teslan ainoa hyvä puoli on se, että sille ei ole kukaan kateellinen. Niinkuin ei tuolle eniten myydylle Corollallekaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Teslan ainoa hyvä puoli on se, että sille ei ole kukaan kateellinen. Niinkuin ei tuolle eniten myydylle Corollallekaan.

    Paljon se kuitenkin aiheuttaa parranpärinää. Tiesitkö, tutkitusti kaikkien provosoivien viestien kirjoittelun aiheuttaa kateellisuus.

    Äänestä

En vihaa mitään auto tai automerkkiä, mutta on muutama merkki jota en taatusti ostaisi ja pari niistä on Tesla ja Toyota. Tesla osaa sähköisen voimalinjan, mutta muu osaaminen on todella heikkoa ja laatu huonoa. Toyota on taas pilannut autonsa ylimitoitetuilla säästöillä ja on aina ollut surkeita ajaa ominaisuudet perseestä ja se ruostuminen.

Äänestä
  • Aivan samat merkit ovat minunkin "ei ikinä" -listalla. Sähköautot - Nyt! -palstan mukaan muut alkavat mennä ohi Teslasta voimalinjassakin. Teslan laatu on todella surkea. Lisäksi se on niin halpiksen oloinen kuin olla voi.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Aivan samat merkit ovat minunkin "ei ikinä" -listalla. Sähköautot - Nyt! -palstan mukaan muut alkavat mennä ohi Teslasta voimalinjassakin. Teslan laatu on todella surkea. Lisäksi se on niin halpiksen oloinen kuin olla voi.

    Mikä Teslassa on "halpiksen oloista"?
    Mikä vika on laadussa?
    Ja voin vakuuttaa, että Tesla on sähköautoissa kaikkia muita merkkejä edellä useita vuosia.

    Äänestä

Kiinalaiset menivät jo määrässä ohi Teslan.
Teslan sisusta on jo niin luotaan työntävä ja sen käyttö sen telkkarin kautta aivan typerää. Uusissa on nyt jopa mahdollisuus itse lisätä äänitiedosto joka päästää tervehdys äänen tai toistaa hauska vietin kun suljet tai avaat auton lukot, se onkin varmasti hauska ja välttämätön ominaisuus, voihan kiesus. Keskittyisivät oikeasti parantamaan laatua ja käytännöllisyyttä, eikä korjaus ja huollon parantaminenkaan olisi ihan turhaa.

Äänestä
  • Laatuhan on parantunut uuden 3.n myötä paljon. Ei Tuo nykyinen S.kään muille juuri häviä.
    Mielikuvat, jota lehdistö syöttää määrätystä syystä, näköjään uppoaa omilla aivoillaan ajattelemaan kykenemättömiin.

    Äänestä

Teslan kupla on puhjennut. Luulisi Teslauskovaisenkin kohta ymmärtävän että käsi upposi paskaan, syvälle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Teslavihaajat herätys!

https://www.is.fi/autot/art-2000010095160.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu