7.1 iltasanomissa ihmettelet että et ole löytänyt parisuhdetta. syy on siinä että olet lespo. heitä on vain murto osa normaaleihin verrattuna.
johanna niskanen
2
856
Vastaukset
- Anonyymi
Sinäkö sanot mitä joku toinen henkilö on, onko lebso vai normaali? Siihen ei kyllä sinun tiedot ja taidot riitä, etkä ole mitä ilmeisemin muutoinkaan millään tavalla riittävän fiksu toteamaan toista lesboksi koska ylipäätään takerrut aiheeseen.
Toisekseen hän oli haastattelussa todennut ettei ole lesbo joten se lesbous ei olesyynä, kyllä lesbokin havaitsee olevansa lesbo. Ei sitä tarvitse ulkopuolisten hänelle kertoa, kuten ei sitäkään onko hetero tai bi- seksuaali. Joten sinun kommenttisi on asiaton sen suhteen.
Vai,käykö kateeksi että on ihmisiä jotka pystyvät elämään ilman parsisuhdeseksiä, ilman muita? Seksihän hönelle ei tuottanut itsessän ongelmia vasn se ettei sopivaa kumppania löytynyt
Jokainen valitsee elämäntyylinsä, enkä minä pidä kyseistä henkilöä millään tavalla erikoisena.
Jos on neitsyt, se on hänen oma asiansa, ja mitä sitten itse asiassa tuohon neitsyyden vahtimimiseen ja kommentointin tulee, se edustaa ihan sitä samaa naisen seksuaalisuuden kontrollia kuin mikä tahansa naisen seksuaalisuuden kontrollonti jossa viedään naisen itsemääräämisoikeus ja leimataan joku poikkeavaksi sen vuoksi mitä hän tekee tai jättää tekemättä. Ei edusta valtaväestöä.
Sen suhteen haaastatelva on täysin oikeassa. Juuri tätä samaa ilmiötähän se edustaa ja aina ensimmäisenä ja eniten MIEHET kommentoimassa. Ikään kuin se neitsyys olisi nyt heiltä nimenomaan jotain viemässä pois , MIESSUKUPUOLEN edustajilta koska joku nyt jää ilman seksiä kun nainen on neitsyt, voi kamalaa. Onko enää olemassa hirveämpää asiaa? Voi kiesus sentään.
Ja itse asiassa , seksin suhteen naisella ei ollut mitään ongelmaa. Oikeaa kumppania ei vain ollut löytynyt parisuhteeseen. Enkä ihmettele.
Mitä täälläkin on saanut lukea niin eivät ne parisuhteet mitään onnenkantamoisia ole olleet, päinvastoin, aika onnettomia tuntuvat olevan.
Joten mikdi ihmeessä hakea tietoisesti ongelmia elämäänsä jos yksinkin pärjää?
Monet todennäköisesti jopa tuntevat kateutta naista kohtaan koska eivät ns.sosiaalisesta seksiriippuvuudeltaan kykene elämään itsenäisesti ja hakeutuvat huonoihin ihmissuhteisiin seksin harrastamisen vuoksi
Sosiaalinen seksiriippuvuus on sitä että on pakko luoda ja elää parisuhteessa jotta voisi ylipäätään seksiä kertoa harrastavansa ja kertoa muille että seksielämääkin on, koska jos sitä ei ole, katsotaan kieroon ystäväpiirissä välittömästi. Sosiaalinen seksiriippuvuus on nimenomaan juuri tätä; on pakko luoda parisuhde jotta tulisi hyväksytyksi ihmislaumassa.
Joskus tuo suhde kestää pitkään ja on hyvä ja tyydyttävä, useinmiten se kestää vain muutaman vuoden , joskus sitä sävyttää henkinen ja fyysinen väkivalta, tai se on epätyydyttävää, onnetonta, ristiritojen sävyttävä, epätyyduttävää ja onnetonta.
Haastateltava nainen asetti itsensä kyllä paskamyrskyn keskelle. Ja tulee samaan raiskausuhkauksia, poikkeavien tyyppien sairaita seksifantasioita ja muuta paskaa niskaansa. Tai uskovaisten äijien avioliitto- parisuhdetarjouksia jne.
Ulkonäön puolesta naisessa ei ollut mitään vikaa, hänet saattoi luokitella kuvien perusteella kauniiksi. Joten tuskin ulkonäön vuoksi ei ole löytänyt sopivaa kumppania.
En voi muuta kuin toivottaa hänelle oikein hyvää jatkoa elämää ja onnellista sellaista, myös ilman parisuhdettakin. Ystävät ja suhde omaan itseensä ja elämäänsä ovat ne elämän tärkeimmät asiat , loppujen lopuksi..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405118Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400