Suomalaisessa jääkiekkomediassa,uhkauksia jääkiekkoottelun katsomossa,törkeää,porttikielto ja jakoon,katsokaa video.
Kittilä kärjessä
22
1855
Vastaukset
- Anonyymi
Moni junioripelaaja pelkää lähteä Kittilään pelaamaan. Kittilän yli-ikäiset
pelaajat ovat aiheuttaneet vakavia loukkaantumisia. Miksi liitto ei tee mitään - Anonyymi
Tässä varmaan syy miksi siellä ei ole kameraa, muutenhan kips joutuisi lopettamaan koko jääkiekkojaostonsa. Ikäluokasta riippumatta toiminta on samanlaista, pelkkää vastustajan vahingoittamiseen keskittyvää toimintaa. Noh, Kittilän tauti elää ja voi hyvin.
- Anonyymi
Ei voi olla tosi. Lukua toi huutelija on !? Pois koko Kittilästä…,
- Anonyymi
LeijonaTV mahdollisimman pian paikapäälle mutta eihän se täällä onnistu
- Anonyymi
aivan normi käyttäytymista täällä rovaniemellä tulukaa kattoo rokin peleihi täällä vähä-älyset ne vasta huuteleekin jauhoissa ja nuuskassa .
- Anonyymi
Oletko kittilästä? Jos olet, voit muuttaa pikimmiten takaisin.
- Anonyymi
Kittilässä voi tehä mitä vain vaikka jääkiekko seura on vain niille jotka pitää suunsa supussa. perusta yritys ihan mikä vain ei tartte mitään ympäristö, lain vaatimia muita lupia kuhan vain teet ei tuu sanktioita. ne jotka sanoo ääneen heillä ei oo helppoo.
- Anonyymi
raiskaajia koko joukkue
- Anonyymi
Siellä niitä tulevaisuuden levi-portsareita ym. nostoväkeä viilettää. Tänään oli jk-liitto tutkinut kipsin vastineen ja kehui miten hyvää työtä on tehty eli loppupeleissä vika on kuitenkin vastustajassa. Mäkeläkin meinasi tulla ulkopuolelta sotkemaan rehellisten ihmisten elämää. Pistäkäähän valot pois ja halli kiinni.
- Anonyymi
huume halli yms raiskaaija
- Anonyymi
Meneppäs Ylitorniolle...siellä yleisin komentti on AJA, AJA... siellä ilmesiesti on jääkiekko ja Ravit menneet pahasti sekaisin....
- Anonyymi
Kyllä ajamisella ja tappamisella taitaa olla vielä jotain eroa. Vahinkojen on sattunut jo silloin kun huutelijalla ja hänen vanhemmillaan on ehkäisy pettänyt.
- Anonyymi
et ilmeisesti osaa ruotsia ne huus gnyllar him ass
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
et ilmeisesti osaa ruotsia ne huus gnyllar him ass
No, sinä ainakaan et osaa. Ne huusi ilmeisesti: knullar hans ärsle. Minä en kyllä tuollaista huutoa koskaan ole kuullutkaan.
- Anonyymi
Ounasjoki varressa vaikutti joskus kunnon jääkiekko joukkue MoKu ! Siellä pelas äijät jotka olis ite huolehtinu hiljaseksi tuollaset huutelijat hiljaseksi. Se oli kiekkopeliä aidoimmillaan,eikä räkänokat kauaa räkyttäny. Eikä penikoiota taklattu rammoiksi.Eivät ole mitään kannustus huutoja tuollaset huudot ja poikasten pelissä vielä !Joku paska jengi tuollassia mölisijöitä mukanaan vetää,niin jo on kumma ettei sakilla saa turpaa tukkoon.
- Anonyymi
hahhahah ai kumpulat vai jatkolat .. taidat puhua paskaa ei ole väkivaltasia joten lopeta toi paskan puhuminen .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hahhahah ai kumpulat vai jatkolat .. taidat puhua paskaa ei ole väkivaltasia joten lopeta toi paskan puhuminen .
Päin vastoin,nimeltä mainitsemasi kaverit pelasi rehellistä jääkiekkoa .lujaa.mutta sääntöjen puitteissa. Eivätkä kuletelleet paskan huutelijoita mukanaan,eivät joukkueessa eivätkä kentänlaidoillekkaan niitä kiskoneet,kuin nykysin näkyy olevan tapana,Menikö tämä nyt perille ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päin vastoin,nimeltä mainitsemasi kaverit pelasi rehellistä jääkiekkoa .lujaa.mutta sääntöjen puitteissa. Eivätkä kuletelleet paskan huutelijoita mukanaan,eivät joukkueessa eivätkä kentänlaidoillekkaan niitä kiskoneet,kuin nykysin näkyy olevan tapana,Menikö tämä nyt perille ?
ainaki osasivat ampua ittensä
- Anonyymi
kuka se taliaivo oikein oli?
- Anonyymi
kuis valmentajaksi pääsee henkilö jolle "maistuu"!? eikjä nii vähänkään.
- Anonyymi
Kulminaatiopiste tältä päivältä luultavasti ohitettu. Mutta tarkoitan kyllä nettimanipuloinnin paljastamisessa. Ei päästy sutki- sanan etymologiaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719