Suojelijat

Rikollisen suojelijapäättäjät on roistompia, kuin kavaltaja itse.
Kavaltaja eroaa itse ryhdikkäästi, mutta tämä muu rottaporukka piti sitä päättäjänä viimeiseen asti.
Hyi helvetti, mitä porukkaa meillä päättäjinä.
291646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Ollos hyvä ja mene vaaleihin.Mie äänestän.

Äänestä
  • Ei se uskalla,ku täällä vain uhoaa

    Äänestä

Jatkaa kuitenkin kunnanvaltuustossa?

Äänestä
  • Rikosnimike todennäköisesti törkeä kavallus.

    Äänestä

  • Ei tuo uhoaja ole ollu ikinä valtuustossa. Sen pitäis mennä valtuustoon

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ei tuo uhoaja ole ollu ikinä valtuustossa. Sen pitäis mennä valtuustoon

    Olen kunnanhallituksessa.

    Äänestä

Valtuutettujen pitäisi kyetä tekemään vaikeitakin päätöksiä, vaan eipä niistä näy olevan siihen. Erottaahan tuo pitäisi kaikista luottamustehtävistä.

Äänestä

Ei voi mitään jos ei olleet paikalla kun älliä annettiin koulussa.

Äänestä
  • Tee valitus naamallasi ja allekirjoituksellas,koskien ällittömiä.Semmoinen puuttuu vielä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tee valitus naamallasi ja allekirjoituksellas,koskien ällittömiä.Semmoinen puuttuu vielä.

    Tehty on et ole sattunut huomaamaan ja läpi meni.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Tehty on et ole sattunut huomaamaan ja läpi meni.

    Missä semmoinen on?

    Äänestä

On todella ryhdikästä hommaa! Ei muuta ko kunniamerkkiä esittämään. Toisaalta olisko ryhdikäs ja suoraselkäinen mies sortunu kavaltamaan yhteisiä rahoja? Mutta muista päättäjistä olen samaa mieltä aloittajan kanssa. Varsinkin tarkastuslautakunnan- ja kunnanhallituksen puheenjohtajailta todella häkellyttävän typerää selittelyä.

Äänestä
  • Esitä,ja nimelläsi tietenkin...

    Äänestä

PA pyytää julkisesti ANTEEKSI kuntalaisilta ja hyvivointijohtaja sanoutuu irti.

Äänestä
  • Jeesus antaa synnit anteeksi!
    Rukoillaan yhdessä. Kunnantalolla rukoushetki?

    Äänestä

  • Ei helevettiä,seisooko sulla? Yleensä ? Vai ei ollenkaan enää?

    Äänestä

  • Älä unta näe. Suoraselkäinen ja rehti olisi luopunut kaikista luottamustehtävistä. Itse myöntää ettei ole luottamuksen arvoinen, eikä kuitenkaan toiminut, niin kuin pitäisi. Puolisohan ei lähde kulumallakaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Älä unta näe. Suoraselkäinen ja rehti olisi luopunut kaikista luottamustehtävistä. Itse myöntää ettei ole luottamuksen arvoinen, eikä kuitenkaan toiminut, niin kuin pitäisi. Puolisohan ei lähde kulumallakaan.

    Puolison pitää saada älliä ja kukkia, kun kavaltaja lähtee lusimaan ...

    Äänestä

Peiliinkö sutki katsoo niin ei näe mitään.

Äänestä

Ei enää peku viitsi naamaa kylillä näyttää. Paitsi silloin kun on päissään

Äänestä
  • Ja miksei? Kannattaako sinun näyttää?

    Äänestä

Sehän oikee rehvastelee aikaansannoksiĺlaan.Lehtee oikee anoo kuvaa etusivulle.

Äänestä

Ei ne voi sitä erottaa koska sitten kunnanvaltuusto ei enää olisi päätäntävaltainen jos kokouksista yksikään valtuutettu jää syystä tai toisesta pois.

Äänestä

Lehtiä kun seuraa Iltasanomat iltalehti lapinkansa KL Koti-Lappi ja 24 niin ei voikun kysyä miten tuota sankaria voi vielä edes joku puolustaa.

Äänestä
  • Älä seuraa niin tarkkaan ni ei tule paha mieli

    Äänestä

Nehän on etusivun juttuja joita pitää seurata et meneekö kunnan asiat persiilleen vai oikein.

Äänestä

Valtuuston kokousta sensuroitiin etä ääni puuttui.

Äänestä
  • Kunnassa on sitouduttu kehittämään avointa hallintoa. Avoimeen hallintoo olennaisena osana se, että julkisia asiakirjoja salataan, pöytäkirjoja väärennetään, kysymyksiin ei vastata ja jos vastataankin, niin valehdellaan ja vääristellään asioita. Tässä kaikessa kunta on todella kunnostautunut viime aikoina! Jos haluatte tutustua avoimen hallinnon viidenteen toimintaohjelmaan, niin sen ehtii lukea kunnanhallituksen esityslistan liitteenä ennen kokousta. Kokouksen jälkeen se varmaankin poistetaan pöytäkirjan liitteistä.

    Äänestä

Onkohan ne porukalla ryhtyneet kh rasvaamaan kavaltajan persettä, ettei käy sitten linnassa niin kipeää?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rikollisen suojelijapäättäjät on roistompia, kuin kavaltaja itse.
Kavaltaja eroaa itse ryhdikkäästi, mutta tämä muu rottaporukka piti sitä päättäjänä viimeiseen asti.
Hyi helvetti, mitä porukkaa meillä päättäjinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu