Viinamies on oikeastaan ainoa palstalainen jonka juttuja kannattaa lukea.
Tärkein palstalainen
Anonyymi-ap
17301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Näinhän se kun parisuhdeasioista puhutaan.
- Sheena
Minun juttuja vielä enemmän.
Minä en kauheasti seurustelultani ehdi keskustelemaan.
Eipäs, vaan ..... Minä, minä, minä, ... me, myself and I.
Miksi minua ei taaskaan huomioida, vaikka minun asiat ovat maailman tärkeimpiä ja kiinnostavimpa ja ihanimpia? Vaadin ansiotonta arvonnousua!
(huutaa täällä kitarisat ammollaan ja polkee jalkaa) 😀😮😫 🦵
Juo viinaa niin sitten huutosi kuullaan !
Ja paskanmarjat koko nyhväke!
Viinamies vai?
Eikun se 33 vuotias ätmi
Viinamies ei ole koskaan väärässä.
Se on aina väärässä.
33-vuotias ätmitampio on aina väärässä.
Hei oikeesti tehkää nyt jotain sille miten löytäisitte sen kumppanin. Toivon että olen tärkeä niille jotka eivät uskalla tai tiedä miten lähtisi kumppania hakemaan- Olen tällä palstalla antanut mielestäni aika hyviä neuvona miten ihmisiin tutustuu. Suomalaiset on sen verran ujoja ettei ne selvinpäin uskalla toisiia tavata joten baarit on sitten hyvä vaihtoehto. Ei tarvii juoda kännejä, juot pari drinkkiä tai olutta ja menet juttelee kiinnostavalle miehelle tai naiselle. Siitä se tutustuminen pääasiassa alaa sitä olen aina sanonut.
T: viinamies
Kun juo viinaa pääsee mukaan porukoihin ja voi lähteä tapaamaan naisia yökerhoon tai bileisiin.
Naisten tapaaminen jossain harrastuksissa on vain haihattelua jota ei oikeassa elämässä tapahdu.
t. viinamies
Kerran olin baarissa ja tilasin yhden ja ensimmäisen kaljan. Istahdin toki kauneimman naisen pöytään istumaan ja juttelimme niitä näitä.
Kun kalja ryhtyi olemaan lähes lopussa, kysyin suoraan, että mennäänkö nu55imaan?
Hän vain tuumasi, että hörpätään nämä loput ja mennään. Ei se oikeasti ole sen vaikeampaa. Mutta yritäppä vastaavaa jossain kirjastossa, tai keilahallilla...
>simiti<
Ei ne tajua että pitää kotoa lähtee johonkin että tapaisi muita ihmisiä. Pitää lähtee baariin että voi jutella ihmisille ja niin ne suhteet alkaa.
Monta kertaa olen naisen tavannut baarissa ja ollaan menty naisen luokse tai minun luokse. Aina alkoholi ollut pääosassa ja muutaman kerran nainen kysynytkin että onko minulla sitten varmasti alkoholia kotona kun on halunnut luokseni. Onneksi on ollut sillä olisi kamalaa jos ei olisi.
Sanoisin että ronnie o sullivan on paras pelaaja ja judd trump- Mieheni seuraa snookeria ja olen kuunnellut sitä viimeiset 5 vuotta joten tiedän kyllä snookerista kaiken. Siellä on myös ali carter ilmeisesti hyvä koska mieheni huusi tänään päivällä koska se voitti.