surffimirkut

Anonyymi-ap

Hanko jääs ni pohdinnat pinnalla. Viimeisen 2 vuoden havainnot.

18-27v tytöt kiinnostuneet vanhemmista miehistä, harmaita raitoja ja sillee

28-35v naiset eivät kiinnostuneet ollenkaan toisesta sukupuolesta, vain omasta itsestään

36-42v taas ovat kiinnostuneita vain teinipojista

43v+ ei kiinnosta ketään

2

829

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viivi Sihvonen, joka työskentelee Väestöliiton nuorten seksuaalisen hyvinvoinnin palveluissa kertoo, miksi vanhempi mies vetoaa osaan nuorista naisista.

      Kumppanien välinen ikäero on tavallinen ilmiö ympäri maailman.

      - Yleensä mies on vanhempi osapuoli ja nainen nuorempi, Sihvonen lisää.

      Hänen vastauksensa pohjaavat erityisesti länsimaisen kulttuurin tutkimukseen.

      Se, kuinka sopivana suurta ikäeroa pidetään, riippuu kulttuurista.

      - Näyttäisi kuitenkin siltä, että isommat ikäerot suhteissa ovat tavallisia.

      - Uskaltaisin siis sanoa, että kyse ei ole uudesta, uniikista tai yllättävästä asiasta, jos nuori aikuinen nainen kiinnostuu suhteesta itseään huomattavasti vanhemman miehen kanssa.

      - Vanhempi mies saattaa voida tarjota esimerkiksi turvaa ja suojaa, mikä selittää nuoremman naisen kiinnostusta häneen.

      - Tyypillisesti naiskehon hedelmällisyys on korkeimmillaan kaksikymppisenä.

      - Mieskeho taas säilyy hedelmällisenä iän karttumisesta huolimatta, vaikka hedelmällisyys jossain määrin laskeekin. Tämä voisi Sihvosen mukaan evolutionaarisesta näkökulmasta selittää sitä, miksi suuri ikäero ei ole yhtä yleistä niin päin, että nainen olisi huomattavasti vanhempi.

    • Anonyymi

      Ennemmin olisin karjun kanssa metsässä kuin 18-40 vuotiaiden miesten kanssa treffeillä. Ainakin Luoteis-Portugalissa oli sellaisia keski-ikäisiä kaljuuntuvia aggressiivisiksi muuttuvia setiä , jos hetkenkin meni samalla aallolla. Ehkä vähän vanhempi herrasmies olisi parempi vaihtoehto esimerkiksi Pierce Brosnanin oloinen, joka ei ole jättänyt vaimoansa vaikka se on lihonut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45399
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      33
      11272
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10902
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1747
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe