surffimirkut

Anonyymi-ap

Hanko jääs ni pohdinnat pinnalla. Viimeisen 2 vuoden havainnot.

18-27v tytöt kiinnostuneet vanhemmista miehistä, harmaita raitoja ja sillee

28-35v naiset eivät kiinnostuneet ollenkaan toisesta sukupuolesta, vain omasta itsestään

36-42v taas ovat kiinnostuneita vain teinipojista

43v+ ei kiinnosta ketään

2

904

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viivi Sihvonen, joka työskentelee Väestöliiton nuorten seksuaalisen hyvinvoinnin palveluissa kertoo, miksi vanhempi mies vetoaa osaan nuorista naisista.

      Kumppanien välinen ikäero on tavallinen ilmiö ympäri maailman.

      - Yleensä mies on vanhempi osapuoli ja nainen nuorempi, Sihvonen lisää.

      Hänen vastauksensa pohjaavat erityisesti länsimaisen kulttuurin tutkimukseen.

      Se, kuinka sopivana suurta ikäeroa pidetään, riippuu kulttuurista.

      - Näyttäisi kuitenkin siltä, että isommat ikäerot suhteissa ovat tavallisia.

      - Uskaltaisin siis sanoa, että kyse ei ole uudesta, uniikista tai yllättävästä asiasta, jos nuori aikuinen nainen kiinnostuu suhteesta itseään huomattavasti vanhemman miehen kanssa.

      - Vanhempi mies saattaa voida tarjota esimerkiksi turvaa ja suojaa, mikä selittää nuoremman naisen kiinnostusta häneen.

      - Tyypillisesti naiskehon hedelmällisyys on korkeimmillaan kaksikymppisenä.

      - Mieskeho taas säilyy hedelmällisenä iän karttumisesta huolimatta, vaikka hedelmällisyys jossain määrin laskeekin. Tämä voisi Sihvosen mukaan evolutionaarisesta näkökulmasta selittää sitä, miksi suuri ikäero ei ole yhtä yleistä niin päin, että nainen olisi huomattavasti vanhempi.

    • Anonyymi

      Ennemmin olisin karjun kanssa metsässä kuin 18-40 vuotiaiden miesten kanssa treffeillä. Ainakin Luoteis-Portugalissa oli sellaisia keski-ikäisiä kaljuuntuvia aggressiivisiksi muuttuvia setiä , jos hetkenkin meni samalla aallolla. Ehkä vähän vanhempi herrasmies olisi parempi vaihtoehto esimerkiksi Pierce Brosnanin oloinen, joka ei ole jättänyt vaimoansa vaikka se on lihonut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      145
      4687
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3885
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2559
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      226
      2002
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1848
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1177
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      815
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      766
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      746
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe