Stubb ollut koulukiusaaja. Ilmeni tämän illan pressatentissä. Aijai. Se on oikeasti huono juttu.
Tuli uutena että
Anonyymi-ap
26269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kerran koulukiusaaja - aina kiusaaja? Tämä on minun kokemukseni sen mukaan, mitä olen elämässä nähnyt.
Noi se yleensä menee
No sinäkin luultavasti teit jotain vähemmän järkevää pentuna, niin teetkö sitä samaa edelleen vai oletko mahdollisesti kehittynyt niistä ajoista, kasvanut ihmisenä? Minä en sitä tiedä, mutta kehotan silti ensin katsomaan peiliin. Ei sillä, Stubbia en äänestäisi edes puhelimyyjäksi, en vaikka olisi ainoa ehdokas.
Mites sulla? Yhäkin?
Nope. Pentuna tein tiettyjä dorkia juttuja, mutta olen kasvanut siitä, kehittynyt, nyt toisenlaisia dorkia juttuja. Kuten esimerkiksi duunia.
Ja vinkki. Jos koitat piruilla, niin voisit edes yrittää, ihan pikkasen satsata. Kiitos.
Se oli vain viittaus omaan ulostulemiseesi. Muuten et kiinnosta minua ollenkaan.
Muistelepas vain kuinka kiusasit keskustelijoita palstalla ja yhäkin v.ttuilet.
Jos mulle vittuillaan, vittuilen takaisin. Se on hyvin yksinkertaista. Käyttäydy nätisti ja saat saman takaisin. Käyttäydy huonosti, taaskin peili toimii. Ei vaadi ihmeitä.
Mites sä lähestyit tätä ketjua? Ja aina sana tyyli muissakin. Back to basics. Sitä saat mitä tilaat kaikilta.
R. sai silloin varoituksen. Oli joku villikausi sillä menossa, oli palstalla yötä päivää täysin sekaisin. Uhkaili muita kirjoittajia, hänet komennettiin muualle.
No puhuit itsesi tuossa heti pussiin, olet näemmä hyvin katkeroitunut jostain menneestä etkä osaa päästää siitä irti, jotewn heittelet näennäispiikkejä nurkan takaa ja ajattelet olevasi jotenkin noheva.
Noh. Tuossa asiayhteydessä... Et ole. Tuossa asiayhteydessä katsottuna olet oikeastaan vähemmän kuin mitä olisit muuten, semminkin kun varjonyrkkeilet, mutta teet sen yksin, koska et selvästikään kykene esittämään mitään todistusaineistoa heikoille väitteillesi.
Ja ilmeisesti olet se sama muumi joka tätä samaa narinaa on pitänyt, mitä, pari vuotta palstalla. Joku ehdotteli sinua Genioksi ja muuta vastaavaa, mutta ei, se ei täsmää. Et ole G, olet jotain muuta, se yksi ja tietty joka tekee sitä mitä teet vain saadaksesi huomio, täållä kertaa minun ja kas, taas sen sinulle hövelisti suon.
Joo, parempi ettei R:lle kirjoita mitään vastauksia. Aika raskasta keskusteluseuraa oli aihe mikä hyvänsä. Onneksi on muita keskustelijoita.
No mitenpä lähestyin? Luepa sieltä ylempää. Kysyin, että miten aloittaja on kokenut itsensä pentuna vs. nykyisin ja kehotin katsomaan ensin peiliin. Lue sieltä ylhäältä, sanoinko, että aloittaja on sitä tai tätä? Niin? Noh?
Oot mulle nobody.
Höpsis. Sullakin on aika villit kuvitelmat. Kukahan mua olis varoittanut, sinä? S24? Puolustusvoimat? Putin? No eipä ole kyllä varoituksia kuulunut, tulen ja menen täällä miten huvittaa ja miten ehdin, joskus enemmän ja joskus vähemmän.
Ai se olette taas TE, nyt ymmärrän. No hyvä ettette kirjoita mitään vastauksia.
Joo, sen TODELLA huomaa 🤣
Etsi joku muu sukka, jota purra. Niitähän sä täällä kyttäät.
No vastaapa ensin kysymykseeni. Käy lukemassa kommenttini, syytinkö jotakuta? Niin? Noh, hopi hopi. Sulla on hyvä taipumus syytellä muita, etenkin mua kaikenlaisesta, mutta jos pyytää, että osoitat syytöksesi todeksi, alkaa tuo väistely, "eti muita sukkia purtavaksi" jne., joka ainoa kerta. Niin jos nyt kerrankin tekisit toisin, kiitos.
Mä en muuten kyttää mitään, vaan käyn keskustelua. Vaan jotenkin kummasti sinä aina löydät kommenttini, yleensä vielä kommenttini jollekulle toiselle ja sitten alkaa syyttely. Kummallista.
Osaa hän kuitenkin nauraa itselleenkin, kun vertasi omia hampaitaan hevosen vastaaviin.
En kuitenkaan antanut ääntäni hänelle. Äänestin toista suomenruotsalaista.
>simiti<
Stubb on liian varomaton lausunnoissaan, liikaa hösäämistä. Suomen presidentin täytyy olla harkitseva.
Jos presidenttiä ei kiinnosta sisäpolitiikka, niin meille on valittu silloin matkusteleva tv-tähti.
Minua on koulukiusattu. En IKINÄ äänestä koulukiusaajaa, koska ihmisen ydin ei siitä muutu.
Mulle vanhaa tietoa jo monta vuotta si kuullu eräältä vanhukselta kantsus kun oltiin vanhan ostarin lähel töis joskus
Koulukiusaajat kuuluvat ihmiskunnan alimpaan kastiin.
Tuollainen tausta kyllä laskee hänen pisteitään.
Tähän vaikuttaa myös se, että onko hän kiusannut muita ihan pikkupoikana, vai onko tämä tapahtunut lukioaikana?
Kuulemma pitkin matkaa.
Todennäköisistä voittajista on siis valittavana joko simputtaja tai koulukiusaaja. Tilanne eroaa siis sikäli, että molemmat edelliset pressat olivat sekä kiusaajia että simputtajia.