Oletko tehnyt banaanimössöä

En ole nyt ihan varma mutta eikös vauvoillekkin tehdä banaanimössöä eli banaani murskataan haarukalla ja ehkä lisätään sokeria ja sevotetaan eli oletko maistanut maistuuko vieläkin vai onko saman makuista kun äiti ei ole murskannut banaania eli äidin tekemänä maistui
3142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole. Ne mustuu nopeasti ja tykkään muutenkin enemmän vihreistä banaaneista.

Äänestä

No en ole kymmeniin vuosiin. Mutta hauska idea.. muusaisi banaanin ja siihen suklaakastiketta päälle.

>simiti<

Äänestä

Itse en laittaisi sokrua, mut joskus oon viipaloinut banskun paloiksi ja ripotellut päälle kaakaojauhetta (huom, sokeroimatonta!) Menee paremman puutteessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En ole nyt ihan varma mutta eikös vauvoillekkin tehdä banaanimössöä eli banaani murskataan haarukalla ja ehkä lisätään sokeria ja sevotetaan eli oletko maistanut maistuuko vieläkin vai onko saman makuista kun äiti ei ole murskannut banaania eli äidin tekemänä maistui

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu