riita baari-illasta

primadonna

Kaipaan neuvoa muilta, onko mulla oikeutta suuttua poikaystävälleni siitä jos hän on 2peräkkäisenä v-loppuna ollut baarissa,tullut kotiin joskus klo 5 aamulla,valehtelee ihan typeristä asioista. itse olen 17 ja jätkäni 18,joten on kurjaa yksin kotona istua jos oma mies painaa ympäri kaupunkia aamun asti. en ole kieltänyt häntä,vaan pyytänyt tulemaan ajoissa kotiin. Tästä ero koska en jaksanut enää. toista hänellä ei ole. Juokseeko muutkin varatut miehet aamu 5 asti baareissa? ymmärrän että haluaa mennä kun juuri täyttänyt 18 mutta ajoista voisi pitää kiinni.

8

2001

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heheni

      jotkut tulee vasta sunnuntai-iltapäivänä ja kännissä vieläkin. Kunnioita itseäsi äläkä jää kynnysmatoksi.

      • tytöistään

        Ne eivät anna tytön odottaa koko yötä. Nehän viettävät kaiken vapaa-aikansa tyttönsä kanssa, kun ovat niin lätkässä.

        Ne kundit jotka eivät taas ole niin lätkässä, antavat tyttöjen odottaa ja ottavat vain sen mitä ilmaiseksi annetaan.

        Olen nähnyt noita suhteita niin paljon, että voin varauksetta sanoa: unohda koko juttu. Miksi roikkua kundissa joka ei selvästikään välitä sinusta. Maailma on kundeja täynnä.


      • Baarihurjastelija
        tytöistään kirjoitti:

        Ne eivät anna tytön odottaa koko yötä. Nehän viettävät kaiken vapaa-aikansa tyttönsä kanssa, kun ovat niin lätkässä.

        Ne kundit jotka eivät taas ole niin lätkässä, antavat tyttöjen odottaa ja ottavat vain sen mitä ilmaiseksi annetaan.

        Olen nähnyt noita suhteita niin paljon, että voin varauksetta sanoa: unohda koko juttu. Miksi roikkua kundissa joka ei selvästikään välitä sinusta. Maailma on kundeja täynnä.

        "Jos kundit oikeasti välittävät tytöistään ne eivät anna tytön odottaa koko yötä. Nehän viettävät kaiken vapaa-aikansa tyttönsä kanssa, kun ovat niin lätkässä."

        Ja paskat viettää... olipa taas niin typerä kommentti että huh huh! Kyllä sitä pitää välillä päästä omien kaverien kanssa rellestämään. Ei se rakastuminen tuo mitään velvollisuutta pysyä kaikki vapaa-ajat kotona rakkaansa kanssa. Vain teinit tai kehittymättömät aikuiset voivat kirjoittaa jotain noin typerää. Jos muija ei kestä sitä että mies lähtee pari kertaa kuukaudessa baariin kavereidensa kanssa niin vaihtoon vain.


    • ryybäryybä

      Onpas naurettavaa :D kaikenlaisia wannabe koteja sitä onkin :DDD kaks lasta kinastelee ja toinen ei tule ajoissa kotiin voi hellanlettas :D kantsisko sunkin vähän elää ja katsella maailmaa muutenkin kuin verhojen takaa?! :DD

    • meitä on moneks

      ite en tuollasta kattelis. mun oma mies ei onneks ravaa baareissä eikä missään ainakaan ilman mua. veljeni seurustelee erään tytön kanssa viidettä vuotta, ja tyttö tulee kotiin aina joskus 12 jälkeen, veli se jatkaa rellestämistä, tulee kotiin jos tulee. hyvällä lykyllä seuraavana päivänä ja käy nussimassa muita. että siinä lopputulos jos ei pysy tiukkana alusta asti.

      • Karjalan olutnautinto

        aika nössö mies, jonka oot saanu tossun alle. Onneksi oma naiseni ei ole tuollainen rasittava akka, vaan meillä on yhteisiä baari-iltoja ja välillä liikumme omien kaveriemme kanssa.

        En minäkään katselisi sinunlaistasi akkaa, jos et osaa yhtään aikuismaisesti joustaa.


      • Anonyymi

        Vedä vituiksi kahdesti, ei jää varastoon turhia panoksia,


    • Baarihurjastelija

      ja kotia tullaan silloin kuin itseä huvittaa. Kotiintuloajat ovat lapsia varten... no tehän olette lapsia vielä molemmat. Säälin miestäsi jos noin pienistä asioista suutut.

      Teinit...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      902
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe