riita baari-illasta

primadonna

Kaipaan neuvoa muilta, onko mulla oikeutta suuttua poikaystävälleni siitä jos hän on 2peräkkäisenä v-loppuna ollut baarissa,tullut kotiin joskus klo 5 aamulla,valehtelee ihan typeristä asioista. itse olen 17 ja jätkäni 18,joten on kurjaa yksin kotona istua jos oma mies painaa ympäri kaupunkia aamun asti. en ole kieltänyt häntä,vaan pyytänyt tulemaan ajoissa kotiin. Tästä ero koska en jaksanut enää. toista hänellä ei ole. Juokseeko muutkin varatut miehet aamu 5 asti baareissa? ymmärrän että haluaa mennä kun juuri täyttänyt 18 mutta ajoista voisi pitää kiinni.

8

2016

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heheni

      jotkut tulee vasta sunnuntai-iltapäivänä ja kännissä vieläkin. Kunnioita itseäsi äläkä jää kynnysmatoksi.

      • tytöistään

        Ne eivät anna tytön odottaa koko yötä. Nehän viettävät kaiken vapaa-aikansa tyttönsä kanssa, kun ovat niin lätkässä.

        Ne kundit jotka eivät taas ole niin lätkässä, antavat tyttöjen odottaa ja ottavat vain sen mitä ilmaiseksi annetaan.

        Olen nähnyt noita suhteita niin paljon, että voin varauksetta sanoa: unohda koko juttu. Miksi roikkua kundissa joka ei selvästikään välitä sinusta. Maailma on kundeja täynnä.


      • Baarihurjastelija
        tytöistään kirjoitti:

        Ne eivät anna tytön odottaa koko yötä. Nehän viettävät kaiken vapaa-aikansa tyttönsä kanssa, kun ovat niin lätkässä.

        Ne kundit jotka eivät taas ole niin lätkässä, antavat tyttöjen odottaa ja ottavat vain sen mitä ilmaiseksi annetaan.

        Olen nähnyt noita suhteita niin paljon, että voin varauksetta sanoa: unohda koko juttu. Miksi roikkua kundissa joka ei selvästikään välitä sinusta. Maailma on kundeja täynnä.

        "Jos kundit oikeasti välittävät tytöistään ne eivät anna tytön odottaa koko yötä. Nehän viettävät kaiken vapaa-aikansa tyttönsä kanssa, kun ovat niin lätkässä."

        Ja paskat viettää... olipa taas niin typerä kommentti että huh huh! Kyllä sitä pitää välillä päästä omien kaverien kanssa rellestämään. Ei se rakastuminen tuo mitään velvollisuutta pysyä kaikki vapaa-ajat kotona rakkaansa kanssa. Vain teinit tai kehittymättömät aikuiset voivat kirjoittaa jotain noin typerää. Jos muija ei kestä sitä että mies lähtee pari kertaa kuukaudessa baariin kavereidensa kanssa niin vaihtoon vain.


    • ryybäryybä

      Onpas naurettavaa :D kaikenlaisia wannabe koteja sitä onkin :DDD kaks lasta kinastelee ja toinen ei tule ajoissa kotiin voi hellanlettas :D kantsisko sunkin vähän elää ja katsella maailmaa muutenkin kuin verhojen takaa?! :DD

    • meitä on moneks

      ite en tuollasta kattelis. mun oma mies ei onneks ravaa baareissä eikä missään ainakaan ilman mua. veljeni seurustelee erään tytön kanssa viidettä vuotta, ja tyttö tulee kotiin aina joskus 12 jälkeen, veli se jatkaa rellestämistä, tulee kotiin jos tulee. hyvällä lykyllä seuraavana päivänä ja käy nussimassa muita. että siinä lopputulos jos ei pysy tiukkana alusta asti.

      • Karjalan olutnautinto

        aika nössö mies, jonka oot saanu tossun alle. Onneksi oma naiseni ei ole tuollainen rasittava akka, vaan meillä on yhteisiä baari-iltoja ja välillä liikumme omien kaveriemme kanssa.

        En minäkään katselisi sinunlaistasi akkaa, jos et osaa yhtään aikuismaisesti joustaa.


      • Anonyymi

        Vedä vituiksi kahdesti, ei jää varastoon turhia panoksia,


    • Baarihurjastelija

      ja kotia tullaan silloin kuin itseä huvittaa. Kotiintuloajat ovat lapsia varten... no tehän olette lapsia vielä molemmat. Säälin miestäsi jos noin pienistä asioista suutut.

      Teinit...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6135
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5930
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1231
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      185
      1077
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe