16v poikani on nyt 196cm ja hoikka. Tarpeeksi pitkiä ja vyötäröstä kapeita, mutta muuten rennon väljiä collareita ja farkkuja on todella vaikeaa löytää.
Onko kenelläkään kokemusta, mistä noin pitkiä housuja voisi löytyä? Pituus pitäisi olla melkein 38. Googlaamalla löytyy jotain, mutta tall-koot yleensä esim Nikellä loppu. 2tall -verkkokauppa on jo tuttu.
Housuja pitkälle ja hoikalle pojalle
Anonyymi-ap
3
400
Vastaukset
- Anonyymi
Jotkut joutuvat teettämään vaatteita tai tekemään itse. Räätäli on hyvä ystävä.
- Anonyymi
Yleensäkin vaatteiden pituuden suhde leveyteen on vaatteissa menny järjettömäksi. Vyötäröllä on lähes kaksinkertaisesti tyhjää tilaa, vaikka muuten ois sopiva. Löysin kerran netissä, sellasen sivun jossa myytiin 70-luvun retroverkkareita uustuotantona alkuperäisellä mitoituksella, ja on muuten ainoo vaatekappale, missä mitoitus on menny oikein. Nykyään vähän joka asiaa muutellaan ja usein muutokset vie huonoon suuntaan ja joskus ois hyvä pysyä vanhassa toimivassa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945188Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12125963SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16310782Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369401Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!308663Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476