kilestä taas

laitoin vähän yli viiko sitten kielilävärin.kolmeen ekaan päivään en pystynyt syömään ja sössötin jonku verran.mut sit se turvotus vähä laski ja pystyn jo syömää mutten ihan normaalisti, koska keli on vielki vähän turvoksissa.kuinka kauan toi turvotus voi kestää?
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tuo turvotus yleensä kauaa kestä. Mutta minulla se kesti n. 2vk. Tuon jälkeenkin kieli oli vielä vähän arka, mutta pahin turvotus kestää vain yleensä vajaa viikon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mammu.. kirjoitti:

laitoin vähän yli viiko sitten kielilävärin.kolmeen ekaan päivään en pystynyt syömään ja sössötin jonku verran.mut sit se turvotus vähä laski ja pystyn jo syömää mutten ihan normaalisti, koska keli on vielki vähän turvoksissa.kuinka kauan toi turvotus voi kestää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu