Spandexien ompelu

Onko kukaan ommellut itse itselleen spandexeja? Käytännön kokemuksia ja vinkkejä kaivattaisiin.
8180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Älä ompele, on käytännössä rumat.

Äänestä

Spandexit on kuin Teräsmiehen viitta. Tunnen itseni kuolemattomaxi spandexeissa.

Äänestä

Spandex kaupasta vaan spandex kangasta ja tuumasta toimeen. Erityinen spandex ompelukone sinulta jo varmaan löytyy?

Äänestä

Häh, oletko jenkki? Spandex on tuotemerkki, jota ei käytetä Euroopassa.

Äänestä
  • Ameriikassa on myös Helsinki. Jos joku kertoo olevansa Helsingistä, oletatko hänen olevan Ameriikasta?

    Äänestä

On on esimerkkejä on silkkiä sisältä päältä spandex silkistä lämpöä

Äänestä

Mistä löytyisi valmiita kaavoja?

Äänestä
  • Pyöräilyaiheisista lehdistä kannattaisi etsiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko kukaan ommellut itse itselleen spandexeja? Käytännön kokemuksia ja vinkkejä kaivattaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu